آکاایران: هیجان مسابقه و لذت یادگیری / معرفی اپلیکیشن

11 ماه پیش
نظر بدهید
توسط تیم تحریریه آکا ایران
هیجان مسابقه و لذت یادگیری / معرفی اپلیکیشن - آکا

آکاایران: هیجان مسابقه و لذت یادگیری / معرفی اپلیکیشن

هیجان مسابقه و لذت یادگیری / معرفی اپلیکیشن - آکا
نوشته شده توسط تیم تحریریه آکا ایران

اگر اطلاعات عمومی شما بالاست، یکی از بهترین راه ها برای به چالش کشیدن آن شرکت در مسابقات چهارگزینه ای است. درگذشته اینگونه مسابقات را تنها در تلویزیون مشاهده می کردیم، اما این روزها اینترنت و عصر تکنولوژی پای چنین رقابت هایی را به تلفن های همراه نیز باز کرده و این بار بر خلاف گذشته، میلیون ها نفر می توانند به طور شبانه روزی در آن شرکت کنند.
در میان عناوین سبک Trivia یا همان اطلاعات عمومی، QuizUp با داشتن بیش از ۲۰ میلیون کاربر از سراسر دنیا بی شک بزرگترین بازی در این سبک محسوب می شود.
امروز می خواهیم شما را با اپلیکیشن هفت آشنا کنیم. این اپلیکیشن یک نمونه بومی سازی شده از Quizup می باشد. روند بازی اینگونه است که برای شرکت در مسابقات چهارگزینه ای، یکی از شاخه های موضوعی بازی (فیلم، هوش، دانستنی ها، ورزش شناسی، جغرافیا و غیره) را انتخاب کرده و برای آغاز مسابقه، منتظر رقیبی دیگر می نشینید. اپلیکیشن به صورت خودکار، یکی از افراد آنلاین در شاخه برگزیده شما را انتخاب می کند و حالا می توانید مسابقه را آغاز کنید.
برای پاسخ به سوالات، زمان محدودی در نظر گرفته شده و هر چه سریع تر به آن پاسخ دهید، از رقیب آنلاین خود جلوتر می افتید. با اتمام هر مسابقه کسی برنده می شود که با سرعت بالاتر، بیشترین گزینه های صحیح را انتخاب کرده باشد.
یکی از مزیت های هفت این است که مسابقه کوتاه و سریع انجام می شود. هر مسابقه بین دو تا دو دقیقه و ۳۰ ثانیه به طول می انجامد و همین موضوع باعث می شود تا بازی خسته کننده نباشد. هر مسابقه از ۷ سوال تشکیل می شود که بسته به سرعت پاسخگویی امتیاز متفاوتی را دربر دارد. همچنین امتیاز سوال آخر نیز دو برابر محسوب می شود که به هیجان انگیز شدن مسابقه کمک می کند.
این اپلیکیشن برای کاربران ایرانی سفارشی شده است و جذابیت و لذت استفاده از چنین اپلیکیشنی را برای کاربران ایرانی ۲ چندان کرده است. این مسئله نه تنها به دلیل استفاده از زبان فارسی در آن است بلکه باید به این نکته توجه داشت گستردگی اطلاعات در حوزه های مختلف و حتی در بخش های متفاوت یک حوزه با توجه به ویژگی های بومی و فرهنگی هر جامعه و ارزش گذاری فرهنگی آن جامعه متفاوت می باشد. سوالاتی که ممکن است نوستالژی در آن فرهنگ محسوب شوند و یا اتفاقات خاصی که در آن منطقه افتاده است و در فرهنگ های آن منطقه از ارزش بالایی برخوردار باشد ممکن است در منطقه دیگری بی معنی و کم ارزش به نظر برسد. به عنوان مثال من با شروع QuizUp در بخش اطلاعات عمومی با فردی از کشور آمریکا به رقابت پرداختم و سوالات مطرح شده چه بود؟ زبان دومی که در کشور آمریکا صحبت می شود چه زبانی است؟ معادل ژاپنی کلمه Harbour wave کدام است؟ و یا کلمه Fromage برای چه نوع غذایی به کار می رود؟ و سوالاتی از این دست که شاید ندانستن آن در ایران کمبود اطلاعات عمومی محسوب نشود و دانستن آن هم در جایی به فرد کمکی نکند. علومی که برای زندگی در ایران مفید نخواهد بود. افزودن گستردگی بالای کاربران ایرانی در این نرم افزار و راحتی ارتباط با کاربران دیگر، این نرم افزار را از هر جهت ایده ال برای مخاطبان ایرانی نرم افزارهای سبک Trivia می نماید.
با وجود تلاش فراوان سازندگان بازی برای وسعت اطلاعات موجود در اپلیکیشن هفت به نظر می رسد هنوز باید تلاش های زیادی در جهت افزایش گستردگی مطالب و شاخه های موجود و حتی زیر شاخه های جزئی در آن شود.
هفت، گامی خوب و مناسب در جهت افزایش دانش عمومی در ایران در قالبی جذاب می باشد که کمتر به آن پرداخته شده است و شاید یکی از نیاز های مهم و مغفول مانده در کشورمان می باشد.
به نظر می رسد با نگاه و استراتژی مناسب سازندگان این بازی و افزودن امکانات و ویژگی های جانبی و گنجاندن اطلاعات مفید و مناسبی از اطلاعات عمومی از علم حال حاضر کشور، تاریخ، فرهنگ، مشاهیر علمی، دستاورد های نخبگان گذشته و حال کشور در کنار اطلاعات عمومی مناسب از کل دنیا می توان آن را در سطح اپلیکیشن QuizUp مطرح کرد و سپس با تبلیغات مناسب، آن را تبدیل به یکی از ارزشمندترین کارهای ترویجی علمی و فرهنگی که در سال های اخیر در کشور انجام شده است؛ نمود.

به گزارش آکاایران: برای دریافت این اپلیکیشن می توانید به اینجا بروید.

اپ سرگرمی اپلیکیشن اپلیکیشن هفت اطلاعات عمومی
.

منبع :

تبلیغات