کشف اسپرم حیوانی 50 میلیون ساله در قاره قطب جنوب - آکا

قدیمی ترین نمونه اسپرم حیوانی

آکاایران: کشف اسپرم حیوانی 50 میلیون ساله در قاره قطب جنوب

آکایران :دانشمندان موزه تاریخ طبیعی سوئد سلول های اسپرم 50 میلیون ساله یک کرم را در یک پیله در قاره قطب جنوب کشف کردند.

این قدیمی ترین نمونه اسپرم حیوانی است که تاکنون کشف شده اما آنچه درباره این موفقیت هیجان انگیز است این است که چنین اسپرمی در یک پیله (cocoon) و در قاره قطب جنوب شناسایی شده است.

>

بنا به گزارش آکاایران :
این پیله ها متفاوت از پیله های پروانه ها هستند و در فرآیند جفت گیری بسیاری از گونه های کرم و زالو نقش اساسی دارند. کرم ها پس از جفت گیری نوعی ژل چسبناک ترشح می کنند که حاوی تخمک و اسپرم است. با گذشت زمان این پیله سخت شده و سلول ها را در درون خود به دام می اندازد.


این پیله ها میکروارگانیسم های ریزی را شکار می کنند که تقریبا هرگز در سوابق فسیلی حفظ نمی شوند. بر خلاف استخوان های دایناسورها، موجوداتی مانند باکتری ها، تک یاخته ها و حتی کرم ها به خوبی حفظ نمی شوند. بدن های نرم آن ها معمولا به سرعت فرسوده می شود و بنابراین هیچ نوع اثری بر روی گل و رسوبات احاطه کننده شان نمی گذارند. این همان نکته ای است که تحقیق جدید را مهیج کرده است.


با بررسی دقیق تر پیله ها، محققان می توانند به ایده بهتری درباره ماهیت میکروارگانیسم هایی که در گذشته وجود داشته اند، برسند. در تحقیقات پیشین نیز نوعی کرم مسطح (نماتد) و یک تک یاخته در درون چنین پیله ای به دام افتاده بودند. پیله ها می توانند حاوی باکتری ها، قارچ ها، یا میکروکرم ها باشند و این موضوع دریچه جدیدی را پیش روی علم می گذارد.
جزئیات این دستاورد علمی در مجله Biology Letters ارائه شد.

اخبار علمی - ایسنا

منبع : کشف اسپرم حیوانی 50 میلیون ساله در قاره قطب جنوب - آکا

کشف اسپرم 50 میلیون ساله

تبلیغات