zoomit.ir - سمیه حسین پور:
,6 شغلی که کامپیوترها قادر به انجام آن نیستند انسان,کامپیوتر,هوش مصنوعی,اخبار علمی تازه های فناوری اخبار آموزشی

6 شغلی که کامپیوترها قادر به انجام آن نیستند انسانهرچه قدر که ,6 شغلی که کامپیوترها قادر به انجام آن نیستند انسان,کامپیوتر,هوش مصنوعی,اخبار علمی تازه های فناوری اخبار آموزشی

هوش مصنوعیدر حال حاضر تکنولوژی هایی وجود دارد که می توانند تا حدودی تلاش هایی برای ایجاد هنرهای خلاقانه به انجام برسانند. هنرهای دیجیتالی مانند فتوشاپ و Illustrator همواره برای گرافیست ها بسیار مفید واقع می شوند. پیشرفت هایی که دوربین های دیجیتالی تا به حال داشته اند، هنر عکاسی و تصویربرداری را به مراتب ارزان تر و خلاقانه تر کرده است. برای اضافه کردن خلاقیت بیشتر به این گونه هنرها می توان از موسیقی استفاده کرد و به همین منظور برنامه هایی مانند FL Studio و GarageBand توسعه داده شده اند. اما با این حال تلاش ,6 شغلی که کامپیوترها قادر به انجام آن نیستند انسان,کامپیوتر,هوش مصنوعی,اخبار علمی تازه های فناوری اخبار آموزشی

کامپیوتردنیای امروز مملو از میلیون ها طرفدار ورزش است. انسان ها همواره دوست دارند ورزش کرده و حتی بازی ها و رقابت های ورزشی را تماشا کنند. ورزش ها یک روش بهتر برای تمایل انسان برای بازی کردن است؛ آیا یک استادیوم پر از روبات هایی که بازی را تماشا می کنند هیجان انگیز است؟! شاید برای چند لحظه جذاب باشد؛ اما پس از آن به مصنوعی بودن این موضوع می توان پی برد. از آنجا که انسان ها همواره در انواع مختلف ورزش ها فعالیت دارند، از این رو این حرفه همیشه زنده می ماند. حتی اگر انسان هایی هم وجود داشته باشد که در ورزش های بخصوصی فعالیت ندارند، میتوان گفت حداقل یکی از تماشاگرهای انواع مختلف ورزش ها هستند. انسان ها همواره از ورزش رقابت، هیجان و تضادهایی را به یاد دارند که ,6 شغلی که کامپیوترها قادر به انجام آن نیستند انسان,کامپیوتر,هوش مصنوعی,اخبار علمی تازه های فناوری اخبار آموزشی

شغلبرخلاف مواردی که به آن ها اشاره شد، برخی جنبه های پزشکی که به طور کامل مبتنی بر اساس دانش پزشکی، مهارت های فنی و تجزیه و تحلیل داده ها هستند، می توانند بدون دخالت انسان ها، توسط ,6 شغلی که کامپیوترها قادر به انجام آن نیستند انسان,کامپیوتر,هوش مصنوعی,اخبار علمی تازه های فناوری اخبار آموزشی

پیشرفت های فناوری در آینده ممکن است منجر به تغییر نظام آموزشی شود؛ اما هرگز نیاز به معلم ها را از بین نخواهد برد. می توان گفت کلاس های درسی آنلاین، رشد چشمگیری داشته و تقریباً به محبوبیت بسیاری در بین مردم دست یافته است. اما حقیقت این است که محتوای چنین کلاس هایی همانند کلاس های درسی حضوری تأثیرگذار نیستند.

 آیا ,6 شغلی که کامپیوترها قادر به انجام آن نیستند انسان,کامپیوتر,هوش مصنوعی,اخبار علمی تازه های فناوری اخبار آموزشی

تا زمانی که اتوماسیون بخشی از اقتصاد انسان ها است، اشتباهاتی به وجود آمده است. از جمله ی این اشتباهات می توان به اختلالات ماشین ها و زنگ زدن فلزات اشاره کرد. مادربرد و دیگر قطعات ماشین ها می توانند مورد آسیب قرار بگیرند. حتی در شرایط کامل و بی نقص نیز نمی توان کیفیت را تضمین کرد. اما در دنیای واقعی هنگام بروز مشکل و اختلال، این انسان ها هستند که به خوبی می توانند آن ها را برطرف کنند. چرا نمی توان ماشینی را به وجود آورد که کیفیت را به طور کامل تضمین کند؟ زیرا کیفیت بی نهایت مفهوم ندارد. شرایطی را تصور کنید که برای این ماشین تضمین کیفیت نیز مشکل به وجود بیاید، آیا در این وضعیت ماشین تضمین کیفیت دوم با هدف کمک به ماشین اول طراحی خواهد شد؟! باید قبول کرد که در بسیاری مواقع نیاز شدید به انسان ها مشاهد می شود.

۶. سیاست و قانون

,6 شغلی که کامپیوترها قادر به انجام آن نیستند انسان,کامپیوتر,هوش مصنوعی,اخبار علمی تازه های فناوری اخبار آموزشی


هرچقدر هم به سیاست موجود در جهان امروزی بدبین باشید، همواره سیاست مدارانی هستند که مانند روبات ها سخت گیرانه و قاطعانه رفتار می کنند. اما اگر کمی واقع بینانه با این موضوع برخورد کنیم، می توان به طور منطقی و معقولانه به این نتیجه رسید که کامپیوترها هرگز نمی توانند در عرصه ی سیاست حضور داشته باشند.

کامپیوترها هیچ زمان نمی توانند مسئول روستاها، شهرها و حتی کشورها شوند؛ کامپیوترها نمی توانند قوانین جدیدی را وضع کنند؛ همچنین قادرنخواهند بود بر اساس شرایط قضاوت کرده و تصمیم بگیرند. فرمانداران، نمایندگان مجلس، قضات و داوران همیشه از بعضی جهات به بصیرت انسانی نیاز خواهند داشت که کامپیوتر هرگز قادر به ارائه این نیاز نیستند.

سخن آخر

در نهایت می توان گفت پاسخ به سئوال «روبات ها قادر به انجام کدام شغل ها هستند؟» بسیار ساده است. بصیرت، خلاقیت، نوآوری، شفقت و تخیل مواردی هستند که حتی اگر کامپیوترها هم قادر به انجام آن ها باشند، بازهم نیاز به انسان حس خواهد شد.

اما اگر واقعاً کامپیوترها قادر به انجام چنین شغل هایی باشند چه اتفاقی رخ می دهد؟ در چنین مواقعی تمایز میان انسان و کامپیوتر بیش از حد مبهم بوده و می توان گفت پس از آن تمام سؤال ها بی ربط می شود.

چه شغل هایی می شناسید که کامپیوترها قادر به انجام آن ها نیستند؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.
گردآوری توسط بخش اخبار علمی تازه های فناوری اخبار آموزشی سایت آکاایران
  • فال
  • بازار
  • تست هوش آنلاین
تبلیغات