loading...

نانو پوشش

اخبارعلمی - جدید‌ترین نانو پوشش‌های ضدخوردگی

یک شرکت دانش بنیان اعلام کرده موفق به ساخت پوشش‌هایی ضدخوردگی در شرایط مختلف شده است.

شرکت ان‌ای‌آی (NEI) که پیش از این نانوپوشش ضد خوردگی به بازار عرضه می‌نمود، بنا به تقاضای مشتریان خود اقدام به عرضه نسخه جدیدی از این محصول به بازار نموده است که این نسخه جدید دارای زمان پخت بسیار کوتاهی است.
 
شرکت ان‌ای‌آی (NEI) بعد از عرضه نانوپوشش NANOMYTE® TC-۵۰۰۱ که برای استیل گالوانیزه تهیه شده، اقدام به عرضه نسخه جدیدی از این محصول نموده است. TC-۵۰۰۱ یک پوشش کامپوزیتی حاوی نانوساختار است که فازهای آلی و معدنی درون این پوشش وارد شده‌است.

این فناوری را می‌توان به تنهایی روی یک سطح اعمال نمود و همچنین می‌توان آن را به همراه پوشش‌های دیگر مورد استفاده قرار داد. TC-۵۰۰۱ را می‌توان روی فولاد ضدزنگ دارای پوشش گالوانیزه استفاده نمود.

قطعات مورد استفاده در خودرو باید توانایی مقاومت ۱۰۰۰ ساعت در آزمون‌های خوردگی ASTM B۱۱۷ را داشته باشند TC-۵۰۰۱ بعد از آزمایش در این آزمون خوردگی، هیچ نشانی از خوردگی سفید بروز نداده است.

این نانوپوشش برای محافظت از ادوات الکترونیکی شبکه برق شهری مورد استفاده قرار گرفته است و طی چندین ماه آزمایش، هیچ نشانی از خوردگی در این ادوات مشاهده نشده‌است.

این محصول جدید زمان پخت بسیار کوتاهی دارد به طوری که در دمای ۱۵۰ تا ۲۰۰ درجه سانتیگراد، در مدت ۵ تا ۱۰ ثانیه خشک می‌شود. این ویژگی جدید برای تولیدکنندگان قطعات با روش خودکار بسیار ایده‌آل است زیرا قطعه در حین حرکت در مسیر تولید، پوشش‌دهی شده و خشک می‌شود.

اخبارعلمی - باشگاه خبرنگاران


تبلیغات