اخبار علمی - کارت هوشمند بیومتریک احراز هویت + عکس

عضو پارک علم و فناوری دانشگاه تهران کارت هوشمند بیومتریک را به منظور شناسایی و کنترل افراد براساس مولفه‌های عنبیه، چهره و اثرانگشت عرضه کرد.

 حمید نوروزی مدیر پروژه کارت هوشمند بیومتریک در گفتگو با  باشگاه خبرنگاران در بیان قابلیتهای این محصول اظهار داشت: کارتهای هوشمند ابزاری بسیار امن؛ دقیق و سریع برای احراز هویت است که با استفاده از شناسایی مولفه‌های بیومتریکی عنبیه چشم، اثر انگشت و چهره ابتدا امکان تایید هویت فرد دارنده کارت را بطور دقیق فراهم می‌کند.
 

کارت هوشمند بیومتریک احراز هویت + عکس - آکا

برنامه نویسی پیشرفته


وی با اشاره به اینکه این کارت پس از تایید هویت به اجرای سایر فرامین موجود بر روی کارت می پردازد افزود: این کارتها برای استفاده در سیستم‌های شناسایی پرسنل، حضور و غیاب و یا کنترل تردد، کارت بیمه، ژتون غذا، پرداخت حقوق و هر موردی که نیاز به شناسایی دقیق و بدون خطا  دارد مناسب است.
 
وی با بیان اینکه امکان برنامه نویسی پیشرفته بر روی این نوع کارتها وجود دارد، تصریح کرد: می توان تمام موارد گفته شده را تنها بروی یک کارت پیاده سازی نمود و علاوه بر اطمینان از صحت هویت دارنده کارت از صدور کارتهای متعدد جلوگیری کرد.
 
به گفته وی در حال حاضر موسسات بانکی و امنیتی بزرگ در دنیا از انواع این کارت برای محفوظ نگه داشتن اطلاعات خود یا مشتریان استفاده می‌کنند.

تبلیغات