آکاایران: بیگ بنگ: حدود ۶۵ دانشمند از سرتاسر جهان در نامه ای حمایت خود را از انرژی هسته ای به عنوان سبزترین و بهترین منبع انرژی اعلام کرده و خواستار افزایش نیروگاه های هسته ای در جهان شدند.

به گزارش آکاایران:

انرژی هسته ای

آکاایران: درخواست دانشمندان برای افزایش انرژی هسته ای سبز در جهان

تعدادی از زیست شناسان مطرح جهان اعلام کرده اند که در حال حاضر انرژی هسته ای یکی از منابع انرژی با کمترین آسیب روی محیط زیست به شمار می رود. آنها معتقدند که برای نجات زمین از تغییرات آب و هوایی بهتر است که به این منبع انرژی مهم روی بیاوریم. این دانشمندان اعلام کرده اند که درخواست فزاینده برای انرژی بار بیشتری را بر دوش جهان طبیعی گذاشته و تنوع زیستی غنی آن را تهدید خواهد کرد مگر اینکه جوامع انرژی هسته ای را به عنوان یکی از بخش های “ترکیب انرژی” بپذیرند.

این دانشمندان معتقدند که اتکای صرف به منابع تجدید شدنی انرژی به مانند نیروگاه های بادی و خورشیدی برای جایگزینی سوخت های فسیلی به دلیل مسائلی چون بزرگی، هزینه و زمین و مواد مورد استفاده بسیار خطرناک است. “انرژی هسته ای ــ که فشرده ترین منبع انرژی است ــ می تواند کمک زیادی در این راه کند”. آنها می گویند که یک لامپ اورانیوم به اندازه یک توپ گلف می تواند نیازهای انرژی تمام طول عمر یک انسان را برطرف کند، نیازی که معادل با ۵۶ تانکر گاز طبیعی، ذغال سنگ برابر با وزن ۸۰۰ فیل، و نیز یک باطری به طول ۱۶ سوپر آسمان خراش که روی همدیگر قرار گرفته اند، است.

این نامه توسط پروفسور بری بروک از دانشگاه تاسمانی و پرفسور کوری برادشاو از دانشگاه آدلاید سازماندهی شده است. این دو نفر در ماه ژانویه مقاله ای را در ژورنال معتبر “بیولوژی کانسرویشن” منتشر کرده اند و در آن توجیهات علمی انرژی هسته ای در حوزه حفاظت از محیط زیست را برشمرده اند. میان هفت تکنولوژی اصلی تولید الکتریسیته، انرژی هسته ای و انرژی بادی بیشتر فایده را با توجه به محاسبه سود و هزینه دارند.

آکا ایران /

انرژی هسته ای

توجه : هرگونه استفاده از این مطلب بدون ذکر نام "آکا ایران" و لینک به این مقاله غیر قانونی و از لحاظ اخلاقی غیر انسانی می باشد، لطفا به حقوق مولف احترام بگذارید.

منبع :

گردآوری توسط بخش مقالات فیزیک سایت آکاایران
تبلیغات