بقایای یک مرگ ستاره ای زیبا -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد بقایای یک مرگ ستاره ای زیبا ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت علمی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: بیگ بنگ: ممکن است به راحتی در رشته های درهم تنیده شدۀ این عکس از بقایای ابرنواختر Simeis 147 گم شوید. این بقایا، Sharpless 2-240 نیز نامیده می شود اما نام معروف آن سحابی ماکارونی است.

به گزارش آکاایران:

بقایای یک مرگ ستاره ای زیبا
,[categoriy]

آکاایران: بقایای یک مرگ ستاره ای دلپذیر

این سحابی که در مرز صورت های فلکی گاو و ارابه ران قرار دارد تقریبأ ۳ درجه یا ۶ ماه کامل از آسمان را پوشش می دهد، یعنی تقریبأ ۱۵۰ سال نوری گستردگی دارد و حدود ۳ هزار سال نوری با زمین فاصله دارد. این کامپوزیت شامل داده های تصویری است که از طریق فیـلترهای باند باریک گرفته شده است؛ این فیـلترها انتشار قرمز رنگِ اتم های هیدروژن یونیزه شده را ارتقا می دهند تا گازِ برانگیخته شدۀ درخشان را ردیابی کنند. بقایای ابرنواختر تقریبأ ۴۰ هزار سال قدمت دارد، یعنی نورِ ناشی از انفجار ستاره ای عظیم در ابتدا ۴۰ هزار سال پیش به زمین رسید. اما گسترش بقایا تنها عواقب بعدی نبود. این فاجعۀ کیهانی همچنین یک ستاره نوترونیِ در حال چرخش یا تپ اختر بجا گذاشته است و تنها چیزی که از آن رویداد باقی مانده “هستۀ اصلی ستاره” میباشد.

سایت علمی بیگ بنگ /

,[categoriy]
,[categoriy]
.

منبع : bigbangpage.com

بقایای یک مرگ ستاره ای زیبا گردآوری توسط بخش نجوم ، ستاره شناسی و فضانوردی سایت آکاایران
تبلیغات