تلاش برای عکسبرداری از یک سیاهچاله -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد تلاش برای عکسبرداری از یک سیاهچاله ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت علمی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: بیگ بنگ: مجموعه ای از رادیوتلسکوپ ها در سرتاسر جهان در تلاش برای عکسبرداری از یک سیاهچاله به مرکز کهکشان راه شیری چشم دوخته اند، به مرکزی عظیم الجثه و قدرتمند که به سیاهچاله کمان ای(*Sagittarius A) شهرت دارد.

تلاش برای عکسبرداری از یک سیاهچاله
,[categoriy]

آکاایران: تلاش برای عکسبرداری از یک سیاهچاله

به گزارش آکاایران: تصویری هنری از یک سیاهچاله

به گزارش بیگ بنگ به نقل از همشهری، این تلاش در راستای موفقیت کمپینی است که با هدف ثبت اولین تصویر از یک سیاهچاله در جهان، آغاز شده است. اخترشناسان از اول تا ۱۴ آوریل ۲۰۱۷ از سیستمی متشکل از رادیوتلسکوپ هایی در سرتاسر جهان برای مشاهده سیاهچاله عظیم مرکز کهکشان راه شیری استفاده خواهند کرد، سیاهچاله ای غول پیکر که چهار میلیون برابر پر جرم تر از خورشید است.

محققان امیدوارند بتوانند از افق رویداد سیاهچالۀ کمان ای، تصویربرداری کنند، نقطه ای بی بازگشت که هیچ چیز، حتی نور هم نمی تواند از آن بگریزد. این پروژه که با نام تلسکوپ افق رویداد شناخته می شود، رصد های رادیوتلسکوپ ها در هاوایی، آریزونا، کالیفرنیا، مکزیک، شیلی، اسپانیا و قطب جنوب را با یکدیگر ترکیب می کند تا تلسکوپی رادیویی به بزرگی کل زمین ایجاد کند. چنین ابزار قدرتمندی برای نمایش افق رویداد سیاهچاله مرکز کهکشان که در فاصله ۲۶ هزار سال نوری از زمین واقع شده، ضروری خواهد بود.

,[categoriy]

نمایی از موقعیت سیاهچالۀ کمان ای، در مرکز کهکشان راه شیری

طی این کمپین، تلسکوپ ها همچنین ابرسیاهچاله ای در مرکز کهکشان مسیه ۸۷ را نیز مورد توجه قرار خواهند داد، کهکشانی که در فاصله ۵۳٫۵ میلیون سال نوری از زمین واقع شده است. این سیاهچاله عظیم ۶ میلیارد برابر خورشید است از این رو افق رویداد آن بسیار وسیع تر از افق رویداد سیاهچاله کمان ای، خواهد بود. این رصد ها به اخترشناسان کمک خواهد کرد تا جرم، سرعت چرخش و دیگر ویژگی های ابرسیاهچاله ها را با دقت بالاتری بررسی کنند. محققان همچنین قصد دارند درباره موادی که در صفحه ای به دور سیاهچاله ها انباشته می شوند و مکانیزم فوران های پلاسمایی که از دل این حفره ها بیرون می جهند تحقیقات بیشتری انجام دهند.

این کمپین همچنین می تواند اطلاعات بیشتری از پدیده ای به نام تناقض اطلاعاتی را آشکار سازد، معمایی کهنسال درباره اینکه آیا اطلاعات موادی که توسط سیاهچاله ها بلعیده می شوند، نابود می شوند یا خیر. اگرچه این کمپین تا چند روز دیگر به پایان خواهد رسید، اما سرهم کردن تکه های اطلاعات و ایجاد تصویری یکپارچه از افق رویداد روندی زمان بر خواهد بود.  تمامی اطلاعات جمع آوری شده به مجتمع پردازشی در MIT انتقال داده خواهند شد و پس از آن با کمک مراکز مختلف مورد پردازش قرار خواهند گرفت.

سایت علمی بیگ بنگ /

,[categoriy]
,[categoriy]
.

منبع : bigbangpage.com

تلاش برای عکسبرداری از یک سیاهچاله گردآوری توسط بخش نجوم ، ستاره شناسی و فضانوردی سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات