سقوط در شکاف هبس بر روی مریخ -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد سقوط در شکاف هبس بر روی مریخ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت علمی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: بیگ بنگ: چه اتفاقی در شکاف هبس در مریخ روی داده؟ شکاف هبس یک فرورفتگی در شمال درۀ عمیق و باریک والس مارینریس است. از آنجایی که این فرورفتگی به سطوح دیگر متصل نیست، مشخص نیست که مواد داخلی آن کجا رفته است.

به گزارش آکاایران:

سقوط در شکاف هبس بر روی مریخ
,[categoriy]

آکاایران: سقوط در شکاف هبس بر روی مریخ

درون شکاف هبس، تپۀ منسا قرار دارد؛ این تپه ۵ کیلومتر ارتفاع دارد که به نظر یک سقوط غیرعادی را تحمل کرده است – سقوطی که علایمی را نشان می دهد. این تصویر برجسته که توسط کاوشگر فضایی رباتیک مارس اکسپرس ناسا که اکنون به دور مریخ در حال چرخش است، ثبت شده؛ جزئیات زیادی را در مورد این شکاف و نعل اسبِ تشکیل شده در مرکز این تپه ارائه می دهد. به نظر می رسد مواد موجود در این تپه درون شکاف جریان پیدا کرده باشند، درحالی که به نظر یک لایه تیره همانند جوهر بر روی سطح آن فرود آمده باشد. فرضیۀ نوین نشان می دهد که سنگ نمک، لایه های پایین تری را در شکاف هبس تشکیل می دهد و نمک محلول در یخِ ذوب شده در طول سوراخ ها جریان پیدا کرده و به آبخوان زیرسطحی می رسد.

سایت علمی بیگ بنگ /

,[categoriy]
,[categoriy]
.

منبع : bigbangpage.com

سقوط در شکاف هبس بر روی مریخ گردآوری توسط بخش نجوم ، ستاره شناسی و فضانوردی سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات