اولین نمایش هواپیمای جدید بوئینگ 787 در آمریکا - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد اولین نمایش هواپیمای جدید بوئینگ 787 در آمریکا ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت علمی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

به گزارش ایسکانیوز دوستداران هواپیما در سراسر جهان بی صبرانه در انتظار اولین نمایش بوئینگ 787 در محل ساخت آن در ایالت سیاتل آمریکا بوده اند. به گزارش شبکه تلویزیونی سی ان ان شرکت بوئینگ که مدل جدید دریملاینر هفتصد و هشتاد و هفت خود را در رقابت با مدل جدید ای سیصد و هشتاد ارباس ساخته است . در ساخت این هواپیما بیشتر از ترکیبات کامپوزیت کربن استفاده شده است که باعث سبک تر شدن هواپیما و کاهش مصرف سوخت تا بیست درصد می شود .

همچنین به علت اینکه کامپوزیت کربن دچار فرسودگی یا زنگ زدگی نمی شود هواپیما می تواند مسافتهای طولانی را بدون مشکل طی کند. از دیگر ویژگی های این هواپیما این است که هوای داخل هواپیما همانند دیگر هواپیماها خشک نیست و بیشتر شبیه هوای روی زمین است .

پنجره های دریملاینر هفتصد و هشتاد و هفت نیز بزرگتر است . مسئولان بوئینگ می گویند در مدل جدید این شرکت نور داخل هواپیما به طور خودکار متناسب با نور بیرون تنظیم میشود.

به گزارش گروه علمی ایسکانیوز به نقل از بی بی سی ،جت "دریملاینر 787"، روز یکشنبه (8 ژوئیه) به نمایش گذاشته شد و قرار است اولین پرواز این هواپیمای جدید بوئینگ در ماه های اوت و سپتامبر صورت بگیرد.

تا به امروز، شرکت بوئینگ برای جدیدترین مدل هواپیمای مسافربری خود (787 Dreamliner)، که جثه ای متوسط دارد، نزدیک به هفتصد سفارش دریافت کرده است. این سفارش ها از سوی 47 شرکت مسافربری و همچنین شرکت های اجاره دهنده هواپیما بوده است.

شرکت هواپیمایی "آل نیپون" ژاپن (All Nippon)، با سفارش پنجاه فروند بوئینگ 787 موفق شد اولین مشتری باشد که سفارش خود را دریافت می کند.در زیر چند عکس از داخل آن را مشاهده کنید:

,هواپیمای جدید بوئینگ 787,هواوفضا,نجوم ، ستاره شناسی و فضانوردی
,هواپیمای جدید بوئینگ 787,هواوفضا,نجوم ، ستاره شناسی و فضانوردی

منبع : tebyan.net

اولین نمایش هواپیمای جدید بوئینگ 787 در آمریکا گردآوری توسط بخش نجوم ، ستاره شناسی و فضانوردی سایت آکاایران
تبلیغات