اتمسفر اولیۀ زمین سمی بود ! -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد اتمسفر اولیۀ زمین سمی بود ! ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت علمی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: بیگ بنگ: نتایج پژوهش نوین محققان دانشگاه مک گیل حاکی از آن است که هوای زمین برای حدود دو میلیارد سال و در آغاز تکامل حیات در سیاره، ترکیبی سمی از مواد شیمیایی بوده است.

اتمسفر اولیۀ زمین سمی بود !
,[categoriy]

آکاایران: اتمسفر اولیۀ زمین سمی بود !

به گزارش آکاایران: به گفته ی دانشمندان جو باستانی زمین به شدن سمی بود.

به گزارش ایسنا، دانشمندان موفق به شناسایی قدیمی ترین شواهد در مورد چگونگی جو زمین در چهار میلیارد سال پیش و تنها ۶۰۰ میلیون سال پس از شکل گیری این سیاره شده اند. آنها با بررسی سطوح مختلف ایزوتوپ های به دام افتاده در داخل برخی از قدیمی ترین سنگهای جهان، توانستند تصویری از ویژگی های هوا در آن زمان ارائه کنند.

محققان دریافتند جو اولیه زمین حاوی سطوح اکسیژن بسیار کمتر از امروز و حتی بسیار کمتر از تصورات پیشین دانشمندان بوده است. پژوهش آنها همچنین نشان داد که جو آن زمان احتمالا دارای دی اکسید سولفور، گاز متان و دی اکسید کربن بسیار بیشتری از میزان امروزی بوده است. این ترکیب تقریبا مشابه اثر شیمیایی موجود در سنگهایی است که حدود دو الی سه میلیارد سال قبل شکل گرفته اند.

این نتایج نشان می دهد جو سیاره زمین از زمان ظهور اولین باکتری تقریبا فاقد تغییر باقی مانده و آنها احتمالا جو را کنترل کرده اند. این امر می تواند سرنخ های جدیدی در مورد شکل حیات در زمین و چگونگی تکامل یافتن آن ارائه کند. محققان به بررسی سنگهای موجود در منطقه کمربند گرین استون نیوواگیتوک در شمال کبک، کانادا پرداختند. آن ها با استفاده از طیف سنجی جرمی توانستند سطوح ایزوتوپ سولفور درون سنگها که در زمان شکل گیری آنها درونشان به دام افتاده بودند را اندازه گیری کنند.

,[categoriy]

محققان با بررسی مواد شیمیایی در سنگ های قدیمی منطقه کمربند گرین استون نیوواگیتوک در شمال کبک به این نتیجه رسیدند جو زمین باستانی سمی بوده است.

بنظر می رسد این ناحیه بین ۳٫۷ میلیارد الی ۴٫۲ میلیارد سال قدمت داشته باشد. زمین احتمالا حدود ۴٫۶ میلیارد سال پیش شکل گرفته و اولین علائم حیات حدود چهار میلیارد سال پیش روی آن ظاهر شده است. نتایج تحقیقات نشان داد که سطح اکسیژن تنها ۲۰ درصد میزان کنونی بوده و تنها ۰٫۰۰۰۲ درصد جو را تشکیل می داده است. این میزان بسیار کمتر از تصورات قبلی ۰٫۰۱ درصدی بوده است. اکسیژن در حال حاضر ۲۰ درصد گاز جو را تشکیل داده است. نتایج این پژوهش در مجله مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم آمریکا منتشر شده است.

سایت علمی بیگ بنگ/

,[categoriy]
,[categoriy]
.

منبع : bigbangpage.com

اتمسفر اولیۀ زمین سمی بود ! گردآوری توسط بخش مقالات زمین شناسی سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات