آکاایران: بیگ بنگ: زمین می تواند برای حداقل ۱٫۷۵ میلیارد سال دیگر میزبان حیات باشد اگر هولوکاست هسته ای اتفاق نیفتد، سیارکی به زمین برخورد نکند و یا فاجعه ای رخ ندهد.

به گزارش آکاایران:

زمین | چه مدت از حیات پشتیبانی می کند؟ -آکا

آکاایران: زمین، چه مدت از حیات پشتیبانی می کند؟

اما حتی فاقد این سناریوها، نیروهای نجومی در نهایت این سیاره را به یک جای غیر قابل سکونت تبدیل خواهند کرد. جایی بین ۱٫۷۵ تا ۳٫۲۵ میلیارد سال دیگر، زمین به یک منطقه غیر قابل سکونت و به یک منطقه گرم تبدیل خواهد شد. مناطق قابل سکونت با آب تعریف می شوند (چه در منظومه شمسی و چه در منظومه های بیگانه)، سیاره تنها باید در فاصله مناسب از ستاره باشد تا دارای آب مایع وجود داشته باشد؛ در شرایط تقریبا خورشید به دلیل گرمای زیاد، اقیانوس های زمین بخار خواهند شد. اما نگرانی اصلی محققان برای جستجوی حیات در سیارات دیگر است نه پیش بینی جدول زمانی برای پایان زندگی بر روی زمین.

فرگشت موجودات در روی زمین نشان می دهد که این روند به زمان زیادی نیازمند دارد. سلول های ساده برای اولین بار تقریبا ۴ میلیارد سال پیش در زمین شکل گرفتند، ۴۰۰ میلیون سال پیش حشرات، ۳۰۰ میلیون سال پیش دایناسورها و ۱۳۰ میلیون سال پیش گیاهان گلدار بر روی زمین شکل گرفتند. آناتومی بدن انسان نشان می دهد انسان مدرن از حدود ۲۰۰٫۰۰۰ سال پیش روی زمین بوده است. بنابراین شما می توانید ببینید که واقعا چقدر زمان طولانی برای توسعه یک حیات هوشمند طول می کشد.

زمین | چه مدت از حیات پشتیبانی می کند؟ -آکا
محققان ابزار جدیدی را برای کمک به ارزیابی مقدار زمان مورد نیاز برای فرگشت ِ حیات بر روی سیارات توسعه دادند. یک مدل که مدت زمانی که یک سیاره در منطقه قابل سکونت سپری می کند و در حال حاضر ۸ سیاره که مریخ هم جزء آنهاست را پیش بینی می کند. آنها محاسبه کردند که طول عمر قابل سکونت در منطقه ای که زمین در آن قرار دارد ۷٫۷۹ میلیارد است (از عمر زمین تاکنون ۴٫۵ میلیارد سال گذشته است). در همین حال، طول عمر سیارات دیگر ۱ میلیارد سال تا ۵۴٫۷۲ میلیارد سال پیش بینی شده است.

اگر ما نیاز به حرکت به یک سیاره دیگر داشته باشیم، مریخ احتمالا بهترین شرط بندی ما خواهد بود. این سیاره بسیار نزدیک از ما در منطقه قابل سکونت واقع شده است و تا پایان عمر خورشید( ۶ میلیارد سال دیگر از هم اکنون ) باقی خواهد ماند.

زمین | چه مدت از حیات پشتیبانی می کند؟ -آکا
زمین | چه مدت از حیات پشتیبانی می کند؟ -آکا
.

منبع : bigbangpage.com

گردآوری توسط بخش مقالات زمین شناسی سایت آکاایران
تبلیغات