تانزانیت |

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد تانزانیت | ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت علمی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: تانزانیت به تنوعی از کانی های کلسیوم آلومینیوم هیدروکسیل سوروسیلیکات گفته می شود که به خانواده ی اپیدوت تعلق دارند. تصویر این کانی دلپذیر را در ادامه مشاهده می کنید.

تانزانیت |
,اپیدوت,تانزانیا,تانزانیت,[categoriy]

آکاایران: تانزانیت |

به گزارش آکاایران: تانزانیت (به انگلیسی: Tanzanite) با فرمول شیمیایی از مجموعه کانی هاست و اولین بار در تانزانیا کشف شده است. نا محلول در اسیدها و دارای تخلخل های توده ای سیاه رنگ است. CaO:۲۴٫۶۹٪ Al2O۳:۳۳٫۶۶٪ SiO۲:۳۹٫۶۸٪ H2O:۱٫۹۷٪ و ادخال های Fe,Mn,Cr,Ti,K,Na,V برای اولین بار در تانزانیا کشف شد و از نظر شکل بلور: منشوری، رنگ: آبی – قهوه ای – پلی کروئیسم، شفافیت: شفاف – نیمه کدر، شکستگی: نامنظم، جلا: شیشه ای – صدفی، رخ: ضعیف – مطابق با سطح، سیستم تبلور: ارترومبیک و در رده بندی سیلیکات است همچنین خاصیت مغناطیسی ندارد و منشأ تشکیل آن دگرگونی – پگماتیتی است.

همایند کانی شناسی (پارانژ) آن خواص نوری – واکنش های شیمیایی-اشعه Xپامپله ایت- آمفیبول- اپیدوت- وزوویانیت- کوارتز- گارنت است، از نظر ژیزمان بلوری – آگرگات شعاعی – فشرده کمیاب است و بیشتر در تانزانیا یافت می شود.

مرجع:

Tanzanite

.

منبع :

تانزانیت | گردآوری توسط بخش مقالات شیمی سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات