عرفات سرزمین اشک و دعا

عرفات سرزمین اشک و دعا


عرفات سرزمین اشک و دعاست. (1) عرفات سرزمینى است که خداوند به خاطر اشک‎ها و دعاهاى زائران به فرشتگان مباهات مى‏ورزد. سرزمینى که گناهان در آن بخشیده مى‏شوند. (2)

سرزمینى که خیال بخشیده نشدن در آن، خود گناه بزرگى است. (3) حتى کسانى که هنوز متولد نشده‏اند، امید است مورد لطف قرار گیرند. (4...

عرفات سرزمین اشک و دعا

عرفات سرزمین اشک و دعا - آکاایران

عرفات سرزمینى است که به عرصات قیامت ماند که خلایق همه جمعند و هر کس به دعا مشغول، و در انتظار رد و قبول، بیرون دروازه‏اند. مى‏خواهند نزد مولایشان حضور یابند. ابتدا باید پشت در بایستند تا اجازه ورود بگیرند. باید بنالند تا به حرم(مشعر) راه یابند چقدر بنالند؟ چگونه بنالند؟... تا ننالند به حرم راه نیابند آنگاه که پاک شوند، وارد حرم شوند. خانه خدا پاک است و مهمان پاک مى‏پذیرد. (5)

پس دعا کنند. روز عرفه روز دعاست. انسان جز دعا مالک چیزى نیست نه تنها مالک مال نیست ‏بلکه مالک اجزاء و جوارحش نمى‏باشد. ما جز تضرع و دعا سلاحی نداریم، دشمن درون ما تنها با اشک رام مى‏شود. و "سلاحه البکاء". (6) یا از ترس جهنم مى‏نالد یا گریه شوق دارد که چرا به بهشت نرسیده، چرا از هجرانش ننالد؟

عرفات سرزمینى است که بهترین مردان خدا در آن توقف کرده، دعاها و اشک‏ها داشته‎اند، و در هر سوى این دشت ردّ پاى مهدى فاطمه است. (7) عرفات با اشک‎هاى مقدس سیدالشهدا اباعبدالله الحسین‏ علیه السلام در روز عرفه به هنگامه خواندن دعاى عرفه متبرک‏تر شد.

منبع:تبیان
ویرایش وتلخیص:آکاایران

گردآوری توسط بخش نبوت سایت آکاایران
تبلیغات