در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد شوری؛ فضیلت و خواص سوره شوری، 042 ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته آشنایی با قرآن از سایت دین و زندگی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: شوری؛ فضیلت و خواص سوره شوری، 042

آثار و برکات سوره شوری؛ فضایل و خواص سوره شوری؛ فضایل سوره شوری؛ فضایل و خواص سوره های قرآن در آکا ایران؛ شوری؛سوره فصّلت؛ فضیلت و خواص سوره شوری

مذهبی - مجله اینترنتی آنا ایران


شوری؛ فضیلت و خواص سوره شوری، 042
شوری؛ فضیلت و خواص سوره شوری، 042

آکاایران: شوری؛ فضیلت و خواص سوره شوری، 042


سوره شوری؛ فضایل و آثار و برکات سوره شوری

 

به گزارش آکاایران: فضیلت و خواص سوره شوری

شوری و نام دیگرش «حمعسق» (1) چهل و دومین سوره قران است که مکی ودارای 53 آیه می باشد.

از رسول خدا صلی الله علیه وآله وسلم نقل شده: هر کس سوره شوری را قرائت کند در شمار کسانی است که فرشتگان بر او درود می فرستند و برای او طلب امرزش و رحمت الهی می کنند.(2)

امام صادق علیه السلام نیز فرمودند: هر کس سوره شوری را قرائت کند خداوند در روز قیامت به گونه ای او را بر می انگیزد که چهره اش مانند برف سپید و مانند خورشید درخشان است تا اینکه نزد پروردگارش می ایستد. خداوند می فرماید: ای بنده ام! بر قرائت سوره شوری مداومت کردی در حالی که از ثوابش آگاه نبودی! اما اگر ثواب ان را می دانستی دائما قرائت می کردی. ولی من جزا و پاداش تو را به شکل کامل به تو عطا می کنم. سپس می فرماید: او را به بهشت درآورید و به او قصری از یاقوت سرخ بدهید که خداوند به آن شرافت داده است و به گونه ای است که از درون بیرون آن و از بیرون، درونش دیده می شود و در آن هزار حوریه بهشتی و هزار خدمتکار زن و هزار خدمتکار مرد برای خدمت به او هستند.(3)

شوری؛ فضیلت و خواص سوره شوری، 042

آثار و برکات سوره

1) رفع عطش

 امام صادق علیه السلام فرمودند: هرکس این سوره را بنویسد و بشوید و از آب آن در سفر بنوشد بعد از آن نیازمند آب نمی شود و دچار عطش نخواهد شد...(4)

2) رفع شک

 از حضرت صادق علیه السلام روایت است که: هر کس سوره شوری را بنویسد و بشوید و...

این آب را با خاک رس مخلوط کنند و از گل بدست آمده کوزه ای بسازند و پس از آن آب در آن بریزند و کسی که شک زیاد دارد از آن بنوشد به حالت عادی بر می گردد.(5)

3) دیدن خواب خوش

 اگر این سوره را نوشته و شب هنگام خواب زیر بالشت نهد خوابهای خوشی ببیند.(4)

ــــــــــــــــــــــــــــ

پی نوشت:

(1)درمان با قرآن،ص

(2)مجمع البیان، ج9، ص25

(3) ثواب الاعمال، ص113

(4)مستدرک الوسائل، ج4، ص312

(5) همان

(4) درمان با قرآن، ص93
منبع: پورتال اینترنتی انهار
.

منبع :

شوری؛ فضیلت و خواص سوره شوری، 042 گردآوری توسط بخش قرآن و اندیشه قرآنی سایت آکاایران
تبلیغات