در این بخش از سایت آکاایران دعای سلامتی امام زمان را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

به نقل از آکاایران: این دعای شریف با تفاوت های اندکی در عبارت، در منابع مختلف روایی(از جمله کتاب کافی) ذکر شده که مناسب است برای سلامتی امام زمان(عج) خوانده شود. به طور کلی؛ فقره های این دعا، بیانگر ایمان و اخلاص شیعه منتظر نسبت به امام غایبش بوده و نشان از سوز هجران او نسبت به محبوبش دارد.

یکی از مهم ترین وظایفی که شیعه در عصر غیبت و انتظار، بر عهده دارد، دعا برای تعجیل فرج و ظهور حضرت مهدی و سلامتی حضرتشان است. البتّه دعا در این باره، همچون دیگر موارد، به هر زبان و بیانی که باشد مقبول درگاه الهی خواهد بود و آنچه مهمّ است، روح دعا و شرایط کیفی آن است که فراوان بدان توصیه شده است. دعا نشان گر علاقه و محبت مسلمانان به ایشان است . اگر چه دوستی تمام ائمه معصومین علیهم السلام بخشی از ایمان و شرط قبولی اعمال است، در عین حال دعا کردن در حق امام زمان (عج) موجب ازدیاد محبت آن حضرت در دل و در نتیجه موجب تقویت ایمان می گردد .

دعای سلامتی امام زمان,دعای سلامتی امام زمان,دعای سلامتی امام زمان عج

متن دعای سلامتی امام زمان با ترجمه

گردآوری: بخش دین واندیشه آکاایران

گردآوری توسط بخش امامت سایت آکاایران
امام زمان

دعای سلامتی امام زمان

در این بخش از سایت آکاایران دعای سلامتی امام زمان را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد. به نقل از این دعای شریف با تفاوت های اندکی در عبارت، در منابع
تبلیغات