دعاهایی برای پیدا شدن اشیاء قیمتی و پول گمشده -آکا

آکاایران: دعاهایی برای پیدا شدن اشیاء قیمتی و پول گمشده

آکاایران: دعا برای یافتن گمشده سرمایه و پول و …

امروزه به هردلیلی وسایل های ما به خاطر فکر کاری گم می شود برترین کار این هست که دل خود را به خدا بدهید و دعایی را قرائت کنید .

به گزارش آکاایران: به گزارش تالاب، برای رفع فراموشی و پیدا شدن چیزهای گمشده، میتوان با توکل برخدا ذکر و دعاهای زیر را مورد بهرهگیری قرار داد:

1- از حضرت علی علیه السلام نقل هست: هر کس گمشده ای دارد دو رکعت نماز بخواند در هر رکعت بعد از حمد، سوره یس را قرائت کند . بعد از نماز بگوید : اللَّهُمَ‏ یَا هَادِیَ‏ [رَادَّ] الضَّالَّةِ رُدَّ عَلَیَّ ضَالَّتِی

2- همین طور از امام باقر علیه السلام نقل شده هست: دو رکعت نماز بخواند و بعد از نماز بگوید :
 
اللَّهُمَ‏ رَادَّ الضَّالَّةِ هَادِیاً مِنَ الضَّلَالَةِ رُدَّ عَلَیَّ ضَالَّتِی  
 
منبع : الامان من اخطار الاسفار ص 122 – مکارم الاخلاق ص 260
 
3- حضرت آیت الله العظمی بهجت «رحمت الله علیه»:
 
دعاهایی برای پیدا شدن اشیاء قیمتی و پول گمشده -آکا
 
برای پیدا شدن چیزهای گمشده، این دعا مفید هست:
 
« اللهم انّی اسئلک یا مُذَکِّرَ الخیرِ و فاعلَهُ و الآمِرَ بِهِ اَن تُصلّیَ علی محمدٍ و آل محمد  و تُذَکِّرَنی ما اَنسانیه الشیطان ».
 
خدایا ، ای به یاد آورنده خیر و انجام دهنده آن و امر کننده به آن ، از تو می خواهم که بر محمد و آل محمد سلام فرستی و انچه را شیطان از یاد من برده هست ، به یادم آوری.
 
همین طور خواندن این دعا ، برای به یاد آوردن مطالبی که فراموش شده مؤثر هست.
 
4- در برخی از کتب آمده هست که بعد از نماز بگوید: اللَّهُمَ‏ یَا رَادَّ الضَّالَّةِ رُدَّ عَلَیَّ ضَالَّتِی برخی از علما این ذکر و نماز را مجرب دانسته اند. منبع: تحفة الرضویة 295 و 296
 
5- یا این که کسی که اموالش گم شده هست ۱۱۹ مرتبه یا حفیظ بگوید و بعد از آن نیز ۱۱۹ مرتبه آیه شریفه شماره ۱۶ از سوره لقمان را قرائت کند.
 
 
یَا بُنَیَّ إِنَّهَا إِن تَکُ مِثْقَالَ حَبَّةٍ مِّنْ خَرْدَلٍ فَتَکُن فِی صَخْرَةٍ أَوْ فِی السَّمَاوَاتِ أَوْ فِی الْأَرْضِ یَأْتِ بِهَا اللَّهُ إِنَّ اللَّهَ لَطِیفٌ خَبِیرٌ
 
خداوند متعال به فضلش مال او به او بر می گرداند این ذکر مجرب هست.
 
 
منبع : فرهنگ نیوز
.

منبع : talab.org

گردآوری توسط بخش دعا و شرایط دعا کردن سایت آکاایران
تبلیغات