خصوصیات ماه رجب، خصوصیت ویژه ماه رجب برای سلوک - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد خصوصیات ماه رجب، خصوصیت ویژه ماه رجب برای سلوک ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر لینک +خصوصیات +ماه +رجب را کلیک نمایید و یا در دسته از سایت دین و زندگی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

در این بخش از سایت آکاایران مطالبی درمورد فضائل ماه رجب را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

خصوصیات ماه رجب، خصوصیت ویژه ماه رجب برای سلوک
خصوصیات ماه رجب,خصوصیات ماه رجب,خصوصیت ماه رجب

خصوصیات ماه رجب

علامه طهرانی(ره) می فرمودند: ... ملائکه در جای سکون و آرامش می آیند، ملائکه در جایی که دائماً محلّ جَوَلان فکر و تخیّلات و خیالات(است نمی آیند)...؛ این آن را گفت، آن آن را گفت، این به من این حرف را زد، چرا آن نسبت به من این فکر را کرد؟ من این جوابش را بدهم، با این اینجور صحبت کنم اینها به درد ماه رجب نمی خورد.
رجب ماه خداست یعنی یک حالت خاصّی در ماه رجب برقرار است که از آن حالت خاصّ، اهل الله فقط استفاده می کنند، نه هر کس دیگر. استفاده های دیگران ضعیف است. اهل الله هستند که این ماه را می توانند درک کنند. یعنی جاذبه های مقام ربوبی و توحیدی و بارقه های توحیدی که سالک را زیر و رو می کند و تعلّق سالک را از همه چیز قطع می کند و او را فقط متوجّه به حقیقت توحید می کند. 

نحوه بهرمندی ما از این ماه شریف به خوبی نشان خواهد داد که آیا ما اهل الله هستیم یا نه، ماه شریف رجب از نیمه گذشت دیر نیست که به انتهایش برسیم کاش کمی مراعاتش را می کردیم.

خوب است در این ایام باقیمانده کمی به خودمان بیایم ببینیم چقدر  بهره برده ایم؟ آیا برای روزهای باقی مانده برنامه ای داریم؟

گردآوری: بخش دین واندیشه آکاایران

خصوصیات ماه رجب، خصوصیت ویژه ماه رجب برای سلوک گردآوری توسط بخش دعا و شرایط دعا کردن سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات