در این بخش از سایت آکاایران مطالبی درمورد زندگینامه الیاس را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

داستان زندگی الیاس,داستان زندگی الیاس نبی,داستان زندگی الیاس پیامبر

داستان زندگی الیاس پیامبر

آکاایران: داستان زندگی الیاس

آکاایران: قوم اِلیاس، قبیله‏اى از بنى‏اسرائیل بودند و به شهرى که امروزه <بَعلبَک» نامیده مى‏شود مهاجرت نمودند، این قوم بتى را به نام <بَعْل» پرستش مى‏کردند. خداوند پیامبرش الیاس را براى ارشاد و راهنمایى آنان فرستاد و وى آنها را به پرستش خداى یگانه دعوت کرد و بدان‏ها گفت: آیا نمى‏خواهید با انجام دستورات الهى و دورى از معصیت وى، از عذاب و کیفر او برهید؟ آیا شما پرستش خدایى که جهان را در بهترین شکل آن آفریده است رها کرده و بت بَعْل را مورد پرستش قرار مى‏دهید؟ خدایى که سزاوار پرستیدن است، خدایى است که پروردگار شما و پیشینیان شماست: <هُوَ اللَّهُ رَبَّکُمْ وَرَبَّ آبائِکُمُ الأَوَّلِینَ» ولى آن قوم دعوت آن حضرت را تکذیب کرده و نداى او را لبیک نگفتند و پاداش تکذیب آنها این بود که خداوند آنها را در دنیا و آخرت به عذاب خویش گرفتار سازد، مگر بندگان خالص او که در اَمان هستند. خداوند یاد و نامِ نیک الیاس(ع) را بر زبان کسانى که پس از او آمدند جارى ساخت؛ زیرا الیاس از بندگان مؤمن خدا بود و در کارهاى خود اخلاص داشت و خداوند از او این گونه یاد فرموده است:

وَإِنَّ إِلْیاسَ لَمِنَ المُرْسَلِینَ * إِذ قالَ لِقَوْمِهِ أَلا تَتَّقُونَ * أَتَدْعُونَ بَعْلاً وَتَذَرُونَ أَحْسَنَ الخالِقِینَ * اللَّهَ رَبَّکُمْ وَرَبَّ آبائِکُمُ الأَوَّلِینَ * فَکَذَّبُوهُ فَإِنَّهُمْ لَمُحْضَرُونَ * إِلّا عِبادَ اللَّهِ المُخْلَصِینَ * وَتَرَکْنا عَلَیْهِ فِى الآخِرِینَ * سَلامٌ عَلى‏ إِلْ یاسِینَ* إِنّا کَذلِکَ نَجْزِى المُحْسِنِینَ * إِنَّهُ مِنْ عِبادِنا المُؤْمِنِینَ؛

به راستى که الیاس از پیامبران بود، آن‏گاه که به قوم خود گفت: آیا از خدا نمى‏ترسید، بتى را مى‏پرستید و از بهترین آفریدگار دست برداشته‏اید. خداوند پروردگار شما و پیشینیان شماست، ولى او را تکذیب کردند و آنها براى عذاب احضار خواهند شد، مگر بندگان مخلص خدا، و براى الیاس در میان آیندگان نام نکو گذاشتیم. درود بر الیاسین، و ما قطعاً به نیکوکاران این چنین پاداش مى‏دهیم، او از بندگان با ایمان ما بود.

گردآوری: بخش دین واندیشه آکاایران

گردآوری توسط بخش زندگینامه بزرگان دینی سایت آکاایران
داستان زندگی الیاس

داستان زندگی الیاس

در این بخش از سایت آکاایران مطالبی درمورد زندگینامه الیاس را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد. داستان زندگی الیاس قوم اِلیاس، قبیله‏اى از ب
تبلیغات