در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد نشانه هاى خدا در آفرینش ابر و باد و باران ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته اخلاق و عرفان اسلامی از سایت دین و زندگی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

نشانه هاى خدا در آفرینش ابر و باد و باران

آکاایران: نشانه هاى خدا در آفرینش ابر و باد و باران

آکاایران: نشانه هاى خدا در آفرینش ابر و باد و باران

پرسش :

نشانه هاى خدا در آفرینش ابر و باد و باران چیست؟پاسخ :

به گزارش آکاایران: از جمله نشانه هاى بزرگ الهى که قرآن کریم در بسیارى از آیاتش از آنها یاد کرده ، هوا ، ابر و باران است . قرآن ، حدود ۱۰۵ بار از این سه ، به تنهایى و یا با هم و با نام هاى متعدّد و آثار گوناگون آنها ، یاد کرده است و مى توان مانند دیگر مباحث قرآنى درباره طبیعت ، از دو زاویه بدان نگریست :

 ۱ . وجود یک نظام ویژه در آفرینش هوا ، ابر و باران و حکمت جارى در خلقت آنها ؛

 ۲ . اعجاز قرآنى در این زمینه و چگونگى استنتاج آن ، چه در میان آیاتى که از هوا ، ابر و باران و چگونگى آنها یاد کرده ، برخى تعبیرهایى آمده که با اکتشافات علمى جدید درباره جوّ و باران ، مطابقت کامل دارد و این ، بر یکى بودن فرو فرستنده قرآن و هوا و باران ، دلالت مى کند .

 گفتنى است که قرآن ، در صدد تدوین قواعد و قوانین فیزیک و یا تعلیم نظریات هواشناسى نیست ؛ امّا باید گفت که قرآن کریم ، به گونه اى از هوا و باران سخن گفته که همانندش در هیچ یک از سخنان و نوشته هاى بشر تا قرن پیش نیامده است .

 مهندس مهدى بازرگان ، کتابى مستقل در این زمینه به نام باد و باران در قرآن دارد که علاقه مندان به آگاهى بیشتر را به مطالعه آن کتاب ، سفارش مى کنیم .پاسخگو : بخش پاسخ گویی پایگاه حدیث نت

.

منبع : hadith.ir

نشانه هاى خدا در آفرینش ابر و باد و باران گردآوری توسط بخش اخلاق و عرفان اسلامی سایت آکاایران
تبلیغات