چرا مسافر نباید روزه بگیرد؟

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد چرا مسافر نباید روزه بگیرد؟ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته احکام اسلامی از سایت دین و زندگی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: تازه ها

دین و اندیشه

احکام

چرا مسافر نباید روزه بگیرد؟


شاید یکی از فلسفه ها و حکمت های عدم وجوب روزه در سفر همان مسئله تخفیف در تکلیف باشد، و به عبارت دیگر، تفضّل بر بندگان است .

 روزه مسافر

به گزارش آکاایران: در ادامه مباحث "پرسمان قرآنی فلسفه احکام"، مفاد آیات 183 و 185 سوره بقره در خصوص فواید روزه ماه مبارک را منتشر می کند.

* با توجه به آیه 185 سوره بقره چرا مسافر نمی تواند روزه بگیرد؟

* درباره عدم وجوب روزه در سفر، قرآن کریم در سوره بقره آیه 185 می فرماید: «و آن کس که بیمار یا در سفر است [باید به شماره آن]تعدادی از روزهای دیگری [را به جای آن، روزه بگیرد.] خداوند، برای شما آسانی می خواهد و برای شما دشواری نمی خواهد.»

امام صادق (علیه السلام) از رسول اکرم(صلی الله علیه وآله وسلم) نقل می کند: «افطار در سفر و نماز شکسته از هدایای الهی است. کسی که توجه به آن نکند هدیه الهی را رد کرده است.»[1]

طبق این بیان، شاید یکی از فلسفه ها و حکمت های عدم وجوب روزه در سفر همان مسئله تخفیف در تکلیف باشد، و به عبارت دیگر، تفضّل بر بندگان است.

چرا مسافر نباید روزه بگیرد؟
,روزه,روزه گرفتن,اداب روزه,[categoriy]

آکاایران: چرا مسافر نباید روزه بگیرد؟

روزه گرفتن در این کشور جرم است!

,روزه,روزه گرفتن,اداب روزه,[categoriy]

چگونه راحت روزه بگیریم؟

,روزه,روزه گرفتن,اداب روزه,[categoriy]

روزه گرفتن بدون تشنگی و گرسنگی در هوای گرم

.

منبع :

چرا مسافر نباید روزه بگیرد؟ گردآوری توسط بخش احکام اسلامی سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات