حکم تاتو کردن ابرو و سایر اعضای بدن

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد حکم تاتو کردن ابرو و سایر اعضای بدن ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت دین و زندگی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: تازه ها

دین و اندیشه

احکام

حکم تاتو کردن ابرو و سایر اعضای بدن


تتو کردن همچنین نسبت به وضو و غسل -آن چیزی که امروزه متداول است در تتو کردن که جوهر زیر پوست می رود- مانع نیست و وضو و غسل فرد اشکالی ندارد.

به گزارش آکاایران: پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای پاسخ به پرسش‌های شرعی مخاطبان درباره احکام پوشش و آرایش را منتشر کرد.

تاتو کردن ابرو و سایر اعضای بدن چه حکمی دارد و وظیفه‌ی مکلف نسبت به وضو و غسل چیست؟

تتو کردن اگر برای بدن ضرر قابل توجهی داشته باشد یا تصاویر مستهجن یا مطالب باطلی را بر بدن تتو کنند جایز نیست؛ اما اگر برای بدن ضرری نداشته باشد و مطالبی که نوشته شده، مطالب یا نماهای حرامی نباشد و مفسده­‌ی دیگری بر این کار مترتب نشود اصلش اشکالی ندارد؛ اگرچه مستحب و پسندیده هم نیست.

تتو کردن همچنین نسبت به وضو و غسل -آن چیزی که امروزه متداول است در تتو کردن که جوهر زیر پوست می‌رود- مانع نیست و وضو و غسل فرد اشکالی ندارد.

اما حکم تتو کردن از جهت دیگر این است که اگر خانمی ابرو یا دستش را تتو کرده و آرایش محسوب شود ولو آرایش ساده، باید از نگاه نامحرم بپوشاند.

حکم تاتو کردن ابرو و سایر اعضای بدن
,احکام,احکام معنوی,تاتو کردن,[categoriy]

آکاایران: حکم تاتو کردن ابرو و سایر اعضای بدن

روزه گرفتن در این کشور جرم است!

,احکام,احکام معنوی,تاتو کردن,[categoriy]

سقط کد ام جنین قصاص د ارد ؟

,احکام,احکام معنوی,تاتو کردن,[categoriy]

حکم شرعی خرید و فروش اسپرم مردان

.

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله حکم تاتو کردن ابرو و سایر اعضای بدن شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

حکم تتو ابرو , حکم تاتو

حکم تاتو کردن ابرو و سایر اعضای بدن گردآوری توسط بخش احکام اسلامی سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات