در این بخش از سایت آکاایران مطالبی درمورد حضرت میکائیل را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد. 

به نقل از آکاایران:  حضرت میکائیل مسئول رزق و روزی موجودات است. حضرت میکائیل علیه السلام یکی از فرشتگان مقرب درگاه الهی است. هریک از فرشتگان مأموریت خاصی دارند. با توجه به روایات مشخص می شود که حضرت میکائیل علیه السلام یک وظیفه خاص دارد که عبارت است از ریاست ملائکه ای که مسئول رساندن رزق و روزی به مخلوقات هستند.

حضرت میکائیل,حضرت میکائیل کیست,حضرت میکائیل ع

وظیفه ی حضرت میکائیل

حضرت میکائیل

در مورد مأموریت حضرت میکائیل علیه السلام در روایات آمده است:

پیامبر خدا(ص) می فرمایند: ... أَمَّا مِیکَائِیلُ فَصَاحِبُ کُلِّ قَطْرَةٍ تَسْقُطُ وَ کُلِّ وَرَقَةٍ تَنْبُتُ وَ کُلِّ وَرَقَةٍ تَسْقُط... صاحب هر قطره بارانی که می بارد، هر برگ درختی که رشد می کند و هر برگی که فرو می افتد، میکائیل است.

لذا می توان گفت که وظیفه اصلی حضرت میکائیل علیه السلام نظارت بر باران و گیاهان و در واقع مسئول رزق و روزی موجودات است.

اما گاهی حضرت میکائیل علیه السلام با دیگر فرشتگان نیز همکاری دارد، به عنوان نمونه امام صادق علیه السلام فرمودند: إِنَّ اللَّهَ تَبَارَکَ وَ تَعَالَى بَعَثَ أَرْبَعَةَ أَمْلَاکٍ فِی إِهْلَاکِ قَوْمِ لُوطٍ جَبْرَئِیلَ وَ مِیکَائِیلَ وَ إِسْرَافِیلَ وَ کَرُوبِیل‏. خداوند تبارک و تعالی، به چهار فرشته (جبرئیل، میکائیل، اسرافیل، کروبیل) مأموریت داد که قوم لوط را هلاک کنند.

گردآوریک بخش دین واندیشه اکاایران

وظیفه اصلی حضرت میکائیل (ع) چه بوده است؟

وظیفه اصلی حضرت میکائیل (ع) چه بوده است؟

وظیفه اصلی حضرت میکائیل (ع) چه بوده است؟ وظیفه اصلی حضرت میکائیل علیه السلام نظارت بر باران و گیاهان و در واقع مسئول رزق و روزی موجودات است.   گاهی حضرت میکائیل علیه السل
تبلیغات