آموزش کیک عروسکی برای تولد فرزندان دلبندتان | طرز تهیه کیک تولد

 

 

طرز تهیه کیک عروسکی,طرز تهیه کیک عروسکی باربی,طرز تهیه کیک عروسکی خانگی

طرز تهیه کیک عروسکی باربی

طرز تهیه کیک های عروسکی

 

مواد لازم کیک تولد :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

کره

200 گرم

100 گرم / 737 کالری

شکر

یک و نیم فنجان

100 گرم / 400 کالری

تخم مرغ

4 عدد

100 گرم / 147 کالری

وانیل

2 قاشق چای خوری

100 گرم / 330 کالری

آرد

دو و نیم فنجان

100 گرم / 360 کالری

شیر

1 فنجان

100 گرم / 490 کالری

 

مواد لازم برای تزئین :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

خامه

300 میلی لیتر

100 گرم / 250 کالری

شکر

1 قاشق غذا خوری

100 گرم / 400 کالری

وانیل

نصف قاشق چای خوری

100 گرم / 330 کالری

 

روش تهیه کیک تولد :

*. قالبی که برای پخت این کیک در نظر گرفته ایم به شکل گلدانی به قطر دهانه 19 سانتیمتر و قطر قاعده 5 سانتیمتر و طول 14.5 سانتیمتر می باشد.دمای فر را روی 180 درجه سانتی گراد تنظیم نمایید.

*. سطح داخلی قالب را با مقدار زیادی کره کاملاً بپوشانید و داخل آن یک قاشق غذاخوری آرد بریزید. قالب را کاملاً تکان دهید تا همه سطح آن از آرد پوشیده شود. بعد آرد اضافی را بیرون بریزید.

*. با یک همزن برقی حدود 2 دقیقه کره را بزنید تا رنگ آن روشن تر شود و به صورت کرم دربیاید. سپس شکر را به تدریج به آن اضافه نمایید. به این ترتیب که هر بار، یک سوم شکر را اضافه نموده و آن را با همزن برقی کاملاً به هم بزنید.

*. تخم مرغ ها را یکی یکی اضافه کنید و بعد از اضافه نمودن هر کدام از آن ها، مواد را حدود یک دقیقه به هم بزنید.وانیل را بیفزایید و بعد از افزودن آن، مواد را همچنان به هم بزنید.آرد را الک نمایید.

*. نیمی از آن را همراه با نیمی از شیر به ترکیب کره اضافه کنید. بعد از اینکه مواد را کاملاً به هم زدید، باقیمانده آرد و شیر را بیفزایید و دوباره مواد را کاملاً با هم مخلوط کنید. (دقت کنید برای تهیه یک کیک خوشمزه و یکدست، لازم است مواد را کاملاً بعد از هر مرحله، خیلی خوب به هم بزنید).

*. خمیر کیک را داخل قالب بریزید. برای جلوگیری از بیرون ریختن خمیر، بهتر است قالب را داخل سینی فر قرار دهید. خمیر کیک را حدود 45 الی 50 دقیقه در فر بگذارید.زمان پخت وقتی کامل می شود که اگر یک چاقو را در کیک فرو ببرید و بیرون بکشید، محتویات کیک به آن نچسبد.

*. قالب را از فر بیرون بیاورید و به مدت 15 دقیقه صبر کنید تا کیک داخل آن سرد شود. سپس به کمک یک چنگال، لبه های کیک را از قالب جدا نموده و آن را خارج کنید.صبر کنید کیک کاملاً سرد شود. بعد با استفاده از چاقوی دندانه دار، سطح کیک را مرتب و صاف کنید.

*. حالا کیک را برگردانید. طوری که قاعده بزرگ تر پایین و قاعده کوچک تر، در بالا قرار بگیرد.در مرکز قاعده کوچک کیک، با قاشق سوراخی ایجاد کنید و پاهای عروسک را داخل آن بگذارید. طوری که بدنه و سر آن کاملاً راست، بالای کیک قرار بگیرد.

*. برای تزئین دامن عروسک، خامه و شکر و وانیل را خیلی خوب به هم بزنید تا کاملاً با هم مخلوط شوند. قالب ستاره را روی دهانه کیسه مخصوص خامه، بگذارید. سه چهارم خامه را داخل کیسه بریزید. بهتر است ابتدا دهانه کیسه را روی یک کاسه نگه دارید و آن را فشار دهید.

*. تا اینکه خامه به صورت یک دست از آن بیرون بیاید. ستاره های خامه ای را روی دامن عروسک بچینید. میان هر ردیف از آن ها، یک ردیف جای خالی نگه دارید.مقداری رنگ خوراکی قرمز را به باقیمانده خامه اضافه نمایید و به هم بزنید تا صورتی رنگ شود.

*. این بار ستاره های خامه ای صورتی را در فاصله خالی میان ستاره های سفید، بچینید.توجه داشته باشید که زمان پخت به اندازه کیک بستگی دارد. اگر قالبی که برای کیک استفاده می کنید، کوچک تر از قالب ذکر شده است، زمان پخت کمتر و اگر قالب بزرگ تر باشد.

*. زمان پخت نیز بیشتر است. در ضمن کیک هایی که در قالب های مخروطی شکل پخته می شوند، ممکن است سطح بالایی آن ها صاف و یکدست نباشد که در این صورت می توانید با چاقوی دندانه دار، آن را صاف و مرتب کنید.

*. می توانید برای راحتی بیشتر، روز قبل از سرو، کیک را آماده نمایید و در ظرف دربسته ای در یخچال نگه دارید. چند ساعت پیش از سرو، آن را با خامه تزئین نمایید و تا زمان پذیرایی، در یخچال بگذارید.

 

خواص وانیل :

*. جلوگیری از پوسیدگی دندان

*. درمان درد و زخم معده

*. کمک به غلبه بر حالت تهوع و استفراغ

*. کمک به کاهش وزن و سروتونین

*. کاهش اضطراب و افسردگی و استرس

 

اختصاصی آکاایران

 

.
گردآوری توسط بخش غذای کودک سایت آکاایران
تبلیغات