آموزش 

سوپ لبو,دستور تهیه 

سوپ لبو,تهیه 

سوپ لبو

دستور تهیه سوپ لبو

درست کردن سوپ لبو

 

مواد لازم سوپ لبو 6 نفر:

 

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
پیاز یک عدد (خرد شود) 100 گرم / 5 کالری
سیب زمینی 350 گرم (نگینی خرد شود) 100 گرم / 75 کالری
سیب یک عدد خوراکی کوچک 100 گرم / 55 کالری
آب 3 قاشق سوپ خوری 100 گرم / 0 کالری
زیره یک قاشق چای خوری 100 گرم / 15 کالری
لبوی پخته 500 گرم 100 گرم / 35 کالری
برگ بو یک عدد 100 گرم / 60 کالری
پودر آویشن نوک قاشق چای خوری 100 گرم / 276 کالری
آب لیمو ترش یک قاشق چای خوری 100 گرم / 26 کالری
آب مرغ دو و نیم پیمانه نامشخص
خامه 4 قاشق سوپ خوری 100 گرم / 250 کالری
شوید چند برگ برای تزئین 100 گرم / 25 کالری
نمک و فلفل به میزان لازم 100 گرم / 0 کالری

 

طرز تهیه سوپ لبو :

*. یک ظرف گود مخصوص مایکروفر را آماده کنید و پیاز، سیب زمینی، سیب و آب را در آن بریزید و پس از گذاشتن در ظرف، مواد را با قدرت 100 درصد و به مدت 10 دقیقه در مایکروفر بپزید.پس از این مدت، زیره سبز را روی مواد بپاشید و یک دقیقه دیگر با همان قدرت حرارت دهید.

*. لبوی پخته و خردشده را به همراه برگ لبو، آویشن، آب لیموترش و آب مرغ گرم شده به مواد اضافه کنید، در ظرف را بگذارید و دوباره آن را به مدت 12 دقیقه روی حداکثر قدرت در مایکروفر حرارت دهید؛ فقط توجه داشته باشید در نیمه های این مدت یک بار در مایکروفر را باز کرده و مواد را هم بزنید.

*. نکته: آب مرغ را پیش از اضافه کردن به مواد، روی اجاق گاز یا در مایکروفر گرم کنید.ظرف را از مایکروفر خارج کنید و بدون در به مدت 5 دقیقه کناری بگذارید تا حرارت آن کمی از دست برود. سپس برگ بو را از داخل مواد بیرون آورده و بقیه سبزیجات را صاف کنید.

*. در ضمن، آب آن را نیز در کاسه دیگری نگه دارید. حالا سبزیجات پخته صاف شده را داخل دستگاه غذاساز یا خردکن بریزید تا به صورت پوره درآید و کرم مانند شود.ظرف دیگری آماده کرده و پوره را به همراه آب مرغ در آن بریزید و خوب با هم مخلوط کنید.

*. پس از آن، مخلوط را با نمک و فلفل، طعم دار کنید. سپس در ظرف را گذاشته و به مدت 4 تا 5 دقیقه با حداکثر قدرت در مایکروفر حرارت دهید تا سوپ داغ و آماده شود. حالا تنها کافی است آن را به کاسه بزرگی منتقل کرده و روی سوپ را با خامه و چند برگ شوید تزئین کنید.

 

خواص لبو :

*. شیره چغندر یکی از بهترین شیره های سبزی است که به ساختن گلبول های قرمز خون کمک می کند، خون را تصفیه کرده و جریان خون را بهبود می بخشد.  از این رو مصرف چغندر به خانم ها بسیار توصیه می شود.

*. چغندر قرمز یا لبو به دلیل داشتن فیبر فراوان که خاصیت کاهش چربی خون را دارد و همچنین اسید فولیک، بهتر است در سبد غذایی بیماران قلبی و زنان باردار قرار بگیرد.

*. لبو دارای مقادیر فراوان آهن در کنار ویتامین ث و اسیدفولیک است که از بروز کم خونی در افراد به ویژه دختران جوان ممانعت می کند.

*. چغندر ملین، نرم کننده و ادرارآور بوده و در رفع یبوست نقش عمده ای را ایفا می کند. همچنین اهمیت بسزایی در دستگاه گوارش دارد.

 

اختصاصی آکاایران

 

.
گردآوری توسط بخش آشپزی با مایکروفر سایت آکاایران
سوپ با مایکروفر | طرز تهیه سوپ لبو با مایکروفر
4 (66%) 50 رای