کته استانبولی,طرز پخت کته استانبولی,طرز تهیه کته استانبولی خوشمزه

طرز تهیه کته استانبولی خوشمزه

طرز تهیه کته استانبولی

 

مواد لازم کته استانبولی برای دو نفر :

 

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
برنج دو پیمانه 100 گرم / 360 کالری
گوجه فرنگی سه عدد بزرگ 100 گرم / 15 کالری
سیب زمینی یک عدد بزرگ 100 گرم / کالری
پیازداغ یک قاشق غذاخوری 100 گرم / 164 کالری
کره 30 گرم 100 گرم / 737 کالری
آب دو لیوان 100 گرم / 0 کالری
نمک و زردچوبه به مقدار لازم 100 گرم / 0 کالری

 

طرز تهیه کته استانبولی :

*. به نقل از آکاایران : ابتدا گوجه فرنگی ها را پوست کنده و خرد می کنیم و با پیاز داغ و روغن یا کره درون قابلمه ریخته و نمک و زردچوبه و یک لیوان آب را به آن اضافه می کنیم.این مخلوط را روی حرارت ملایم به مدت پانزده دقیقه می گذاریم تا گوجه فرنگی ها پخته شود.

*. سپس سیب زمینی را پوست کنده و خرد کرده و به مواد اضافه می کنیم و بعد برنج را که خوب شستیم به همراه یک لیوان دیگر آب به آن ها اضافه می کنیم.ابتدا حرارت را زیاد کرده تا به جوش بیاید و بعد حرارت را ملایم می کنیم تا برنج بپزد.

*. اگر مقدار آب آن کم بود، خیلی کم آب اضافه می کنیم. دقت کنید در ریختن آب خست به خرج دهید تا کته شما شل نشود.وقتی آب برنج خشک شد حرارت را کم می کنیم تا کته به مدت چهل دقیقه دم بکشد.

 

خواص سیب زمینی :

*. سیب زمینی دارای آنزیم مهار کننده می باشد بنابراین ضد سرطان وضد ویروس است مخصوصا سیب زمینی در این مورد از شیر یا سویا قوی تر است.

*. پوست سیب زمینی ماننده پوست میوه ها وسبزیجات دارای ماده آنتی اکسیدان است بنابراین از پیر شدن سلولها و نیز از بوجود آمدن سلول های سرطانی جلوگیری می کند.

*. سیب زمینی بهترین دارو برای آنهایی است که بدنشان اسیدی است و اینگونه اشخاص بایدسیب زمینی را با پوست و با بخار پخته و بخورند زیرا سیب زمینی آب پز وسرخ شده برعکس سیب زمینی با بخار پخته شده تولید اسید در بدن می کند.

 

اختصاصی آکاایران

 

طرز تهیه کته استانبولی
4 (62%) 70 رای