loading...

 در این بخش از سایت آکاایران نکات مهم برای پخت یک سوپ خوشمزه را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد. 

در فصل سرما، یکی از غذاهایی که زیاد تهیه می شود، سوپ است. اما در تهیه این غذای ساده گاهی خیلی اشتباه رخ می دهد. آکاایران در این مطلب نکات مهم برای پخت یک سوپ خوشمزه را در اختیار شما قرار داده است که با توجه و رعایت آنها سوپی خوش طعم و بی نظیر خواهید داشت. پس با ما همراه باشید.

نکات پخت سوپ,نکاتی برای پخت سوپ,نکات مهم پخت سوپ

نکات مهم برای پخت سوپ

 نکات پخت سوپ

برای آماده کردن یک سوپ خوب به نکات زیر توجه کنید.

1 - جوشاندن تا پخت آرام
هنگام پخت، هر ثانیه باید چند حباب در بالای سطح سوپ مشاهده کنید. در غیر این صورت، گوشت و سبزیجات خشک و نپخته می ماند.

2 - استفاده نکردن از میزان کافی ادویه
هیچ چیز به مانند اضافه کردن ادویه مهم نیست. پس در مراحل مختلف پخت، غذا را مزه کنید.

3 - توجه نکردن به غلظت سوپ
در صورتی که آب گوشت، مرغ یا سبزیجات در دسترس ندارید، از آب استفاده کنید. استفاده کردن از آب، از آب گوشت، مرغ یا سبزیجاتی که مرغوب نیست، خیلی بهتر است و طعم بهتری به سوپ می دهد. در صورت استفاده از آب، حتما به میزان کافی ادویه و نمک به آن اضافه کنید تا سوپ بی مزه نشود.
 

4 - در صورت شور شدن سوپ، یک عدد سیب زمینی پوست کنده در آن قرار دهید و پس از ۱۵دقیقه پخت سوپ روی حرارت کم، آن را بردارید.

5 - یک و نیم قاشق چای خوری آرد را به یک فنجان آب سوپ اضافه و مخلوط کنید و به ظرف اصلی اضافه کنید و هم بزنید تا سوپ غلیظ شود.

6 - بهتر است از مواد تازه استفاده کنید با این حال استفاده از برخی سبزیجات کنسروی یا یخ زده مانند نخود و ذرت مشکلی ندارد.

7 - سوپ سرد باید در ظرف سرد سرو شود.

8 - سوپ و خورش که یک روز قبل تهیه می شود، طعم بهتری پیدا می کند.

9 - افزودن خامه نیز می تواند باعث غلیظ شدن سوپ شود.

10 - برای غلیظ شدن سوپ یا خورش، مقداری از آن را در غذاساز بریزید و پوره کنید و به قابلمه اصلی برگردانید.

امیدواریم با رعایت این نکات مهم، سوپی خوش طعم و لذیذ تهیه کنید تا لذت کافی را برده و لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید.

گردآوری: آشپزی آکا

نکات جالب و مهم برای پخت سوپ جا افتاده

نکات جالب و مهم برای پخت سوپ جا افتاده

نکات جالب و مهم برای طبخ سوپ جا افتاده برای طبخ سوپ خوشمزه و جاافتاده نکات مهم و خاصی وجود دارد که باید رعایت کنید. در فصل سرما، یکی از غذاهایی که زیاد تهیه می شود، سوپ است.
سوپ خوشمزه

نکات مهم برای پخت یک سوپ خوشمزه

نکات مهم برای طبخ یک سوپ خوشمزه نکات مهم برای طبخ یک سوپ خوشمزه در فصل سرما، یکی از غذاهایی که زیاد تهیه می شود، سوپ است. اما در تهیه این غذای ساده گاهی خیلی اشتباه رخ می ده
نکات مهم برای پخت سوپ

نکات مهم برای پخت سوپ

  در این پست از سایت آکاایران به شما نکات مهم در تهیه سوپ را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.   پخت سوپ رشته فرنگی   *. آکاایران :
نکات مهم برای پخت سوپ

نکات مهم برای پخت سوپ

 در این بخش از سایت آکاایران نکات مهم برای پخت یک سوپ خوشمزه را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.  در فصل سرما، یکی از غذاهایی که
loading...
loading...
تبلیغات