loading...
 

فسنجان غذای بسیار پر طرفدار و دلچسب شمالی می باشد که در اکثر مناطق ایران با سبک های متفاوت تهیه می شود. برخی فسنجون را با گوشت قرمز درست می کنند و برخی با گوشت مرغ، در این بخش از سایت آکاایران قصد داریم تا به شما طر تهیه فسنجون با گوشت را به شما آموزش دهیم، با ما همراه باشید.
فسنجون باگوشت,طرز تهیه فسنجان با گوشت, فسنجان با گوشت قلقلی

طرز روغن انداختن فسنجان

 فسنجون باگوشتمناسب برای : 6 نفر 
زمان آماده سازی : بیش از 1 ساعت 

خورش فسنجان به شکل های مختلف درست می شود. با گوشت قلقلی، مرغ و مرغابی و هر کدام از آنها هم لطف خودش را دارد. این غذا در مدت 2 ساعت آماده می شود و برای سرو برای 6 نفر مناسب است.

مواد لازم:

گوشت چرخ کرده 600 گرم
 گردوی چرخ کرده 500 گرم
 رب انار 2 پیمانه
 نمک و زرچوبه به میزان لازم
زعفران و دارچین به میزان لازم
پیاز 1 عدد
شکر در صورت تمایل


طرز تهیه:
1. گوشت چرخ کرده را با مقدار کمی نمک و زرد چوبه و پیاز رنده شده، ورز می دهیم و به صورت کوفته های ریز گلوله ای کرده و در روغن سرخ می کنیم. وقتی گوشتها کاملاً سرخ شدند، گوشت ها را کنار می گذاریم.


2. سپس گردوی چرخ کرده را کمی در روغن تفت می دهیم تا رنگ آن یک درجه تیره شود. بعد روی آن 1 پیمانه آب می ریزیم و  می گذاریم بپزد و گردو کم کم از خود روغن پس دهد.


3. سپس رب انار را اضافه می کنیم. بعد از 40 دقیقه گوشت ها را به گردو اضافه می کنیم. سپس رب انار را داخل خورشت می ریزیم و می گذاریم با گوشت و گردو چند قل بزند.


4. بعد از 10 دقیقه کمی از آن می چشیم ،بنا به ذائقه خود، میزان ترشی آن را تنظیم می کنیم. اگر بیش از حد ترش بود، کمی شکر به آن اضافه می کنیم تا طعم آن مناسب شود.


5. سپس، مقداری زعفران و دارچین به خورشت اضافه می کنیم. اجازه می دهیم خورشت با حرارت ملایم بپزد تا جا بیفتد.


6. پس از جا افتادن و جمع شدن روغن روی ظرف خورش آن را با چلوی ساده آبکشی سرو می کنیم.

نکته ها :
** بعضی رب انار ها شیرین هستند و مزه شیرینی غذا به ذائقه شما و به طعم رب انار بستگی دارد . اگر انار شما خیلی غلیظ است کمتر بریزید .
برای درسته بیرون آوردن گردو از پوست ، یک شب آن را در آب و نمک خیس کنید .

** در ابتدای کار گردوها را با آب بسیار سرد مخلوط کنید تا به گردو ها شوک وارد شده و روغن درون گردوها آزاد شود ؛ مقدار استفاده از رب انار و شکر در فسنجان سلیقه ای میباشد ؛ فسنجان نیاز به روغن خاصی ندارد و روغنی که در انتهای پخت ایجاد میشود همان روغن گردو است.
 

منبع : parsegard.com

شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

طرز تهيه خورشت فسنجان با گوشت قلقلي , فسنجان با گوشت مرغابی از شهر , فسنجان با گوشت چرخ کرده , فسنجون با گوشت بوقلمون , رب انار و شکر فسنجان , فسنجان با گوشت قلقلی , فسنجان برای 10 نفر , فسنجون برای 6 نفر

فسنجون باگوشت

فسنجان با کوفته قلقلی، فسنجون باگوشت

  فسنجان غذای بسیار پر طرفدار و دلچسب شمالی می باشد که در اکثر مناطق ایران با سبک های متفاوت تهیه می شود. برخی فسنجون را با گوشت قرمز درست می کنند و برخی با گوشت مرغ، در این
loading...
loading...
تبلیغات