آکاایران: این چهره های مشهور ایرانی متولد 3 مهر هستند...اگر کنجکاو هستید که بدانید کدام یک از چهره های مشهور ایرانی متولد امروز 3 مهر هستند در ادامه این مقاله از آکاایران با ما همراه باشید.

فردوس کاویانی

فردوس کاویانی (زاده ۳ مهر ۱۳۲۰، کرمان) بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون ایرانی است.

Image result for ‫فردوس کاویانی‬‎

فردوس کاویانی (زاده ۳ مهر ۱۳۲۰، کرمان) بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون ایرانی است.

از معروفترین فیلم‌های او می‌توان به شهر قصه، اجاره‌نشین‌ها، بانو، میکس، سگ‌کشی و سریال‌های همسران و آژانس دوستی اشاره کرد.

او آخرین اثر هنری اش را در سال ۱۳۹۳ اجرا کرد.گفته می شود که فردوس کاویانی زرتشتی است.

 

حسین ترابی

حسین ترابی (زاده ۳ مهر ۱۳۱۵) کارگردان و مستندساز ایرانی است.

Image result for ‫حسین ترابی‬‎

وی فارغ‌التحصیل سینما، تلویزیون و رادیو از دانشکدهٔ هنرهای دراماتیک و فوق لیسانس مدیریت امور فرهنگی از دانشگاه فارابی است. او فعالیت فیلمسازی خود را از سال ۱۳۴۹ در مرکز سینمایی وزارت فرهنگ و هنر با ساخت فیلم کوتاهی به نام «مجلس سرچشمه» آغاز کرد. فیلم مستند برای آزادی اثر ماندگار اوست که چندی پیش توسط «مارک کازینزز» مورخ و منتقد سینما در مؤسسه بی اف آی لندن (bfi) به عنوان ۱۰ فیلم مستندی که دنیا را تکان داد، در کنار آثاری از لنی ریفنشتال و مایکل مور و … انتخاب شد.

 

حبیب الهیاری

حبیب الهیاری (زاده ۳ مهر ۱۳۲۵ - ابهر) تهیه‌کننده، بازیگر و مدیر تولید ایرانی است.

Related image

 

حبیب الهیاری از سال 1351 وارد حرفه بازیگری شد و در فیلم هایی چون سفر به چزابه ، عروسی مهتاب ، فرار بزرگ ، سرزمین آرزوها و دختری با کفش های کتانی به عنوان بازیگر حضور داشت و پس از آن به فعالیت در زمینه مدیریت تولید و تهیه‌کنندگی پرداخت.