آکاایران: مجموعه: اخبار فرهنگی و هنری
تاریخ انتشار : یکشنبه, 18 فروردین 1398 08:25

بازی خدای جنگ در مراسم سالانه بفتا توانست در پنج بخش از جمله برترین بازی سال موفق به دریافت جایزه شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، پانزدهمین دوره جوایز سالیانه بفتا چهارم آوریل در لندن برگزار شد و طی آن برترین بازی های ویدئویی سال ۲۰۱۸ در بخش های مختلف جوایز خود را دریافت کردند. این رویداد هرساله از طرف آکادمی هنر های فیلم و تلویزیون انگلیس برگزار می شود و میزبان برترین طراحان و کارگردانان بازی های ویدئویی در سراسر جهان است. این مراسم از سال ۲۰۰۴ آغاز شده و حالا با پانزده سال سابقه یکی از مهم ترین رویداد های حوزه بازی های ویدئویی در جهان محسوب می شود.

 

اما همانطور که گفته شد، پانزدهمین دوره این مراسم در چهارم آوریل برگزار شد که طی آن بازی خدای جنگ به عنوان برترین بازی سال شناخته شد. استودیو سنتا مونیکا تولید سری بازی خدای جنگ را از سال ۲۰۰۵ آغاز کرد که هشتمین قسمت آن سال گذشته عرضه شد.

 

باریگران هالیوود

 

این بازی به طور اختصاصی بر روی کنسول پلی استیشن ۴ اجرا می شود و از همان ابتدا با اقبال طرفداران بازی های ویدئویی همراه شد، این بازی در ماه اول عرضه بیش از ۵ میلیون نسخه فیزیکی و بیش از ۲ میلیون نسخه دیجیتالی، فروش داشت.

 

جنیفر لوپز

 

داستان قدرتمند عنوان خدای جنگ و طراحی بی نظیر محیط و مراحل بازی به عنوان اصلی ترین شاخصه های موفقیت این بازی شناخته می شوند. موسیقی متن جذاب و گیم پلی روان نیز موجب شده تا رضایت حداکثری از منتقدان و خریداران این بازی به دست آید و خدای جنگ را در زمره بهترین بازی های تاریخ معرفی کند.

 

گوگوش

 

نسخه نوین بازی خدای جنگ در ۱۰ بخش نامزد دریافت جوایز بفتا شده بود که موفق شد در ۵ بخش جایزه را کسب کند. این جوایز در بخش های بهترین عملکرد بازیگر، بهترین موسیقی، بهترین دستآورد موسیقی، بهترین روایت داستان و بهترین بازی بودند. این بازی در سال گذشته در اکثر رویداد ها حوزه بازی های ویدئویی موفق به دریافت برترین بازی سال شده و جوایز کلی این بازی به بیش از ۵۰ مورد می رسد که اختلاف مطلق این بازی با عناوین دیگر سال گذشته همچون Red Dead Redemption 2، Marvel"s Spider Man و Assassin"s Creed Odyssey را نشان می دهد.

 

فیلم

 

در مراسم سالانه بازی های ویدئویی بفتا در بخش بهترین دستآورد هنری عنوان Return of the Obra Dinn موفق به دریافت جایزه شد، همچنین جایزه بهترین بازی انگلیسی نیز به Forza Horizon 4 رسید. در بخش بهترین بازی موبایل، عنوان موفق Florence توانست جایزه را از آن خود کند و A Way Out نیز بهترین بازی چند نفره سال شناخته شد. لازم به ذکر است که عنواوینی مانند Uncharted 4: A Thief"s End، Fallout 4 و The Last of Us در سال های گذشته موفق به دریافت تندیس بهترین بازی سال در مراسم سالانه بفتا شده بودند.

 

سریال

 

 

 

.

منبع : beytoote.com