آکاایران: مجموعه: اخبار فرهنگی و هنری
تاریخ انتشار : پنج شنبه, 11 مرداد 1397 10:02

دی کاپریو

آکاایران: همراه با فیلم های سینمایی و تلویزیونی در تعطیلات آخر هفته/ پخش «تلقین» با بازی لئوناردو دی کاپریو

«تلقین»، «سزار چاوز»، «خاطرات روزانه من» و «قانون» تنها برخی فیلم های آخر هفته تلویزیون هستند.

به گزارش سینما، خبرفیلم های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «تلقین»، «سزار چاوز»، «خاطرات روزانه من»، «قانون»، «ایکینگوت»، «همه جا با هم»، «آتشِ لِئو»، «خط ویژه»، «کاغذ ها در باد»، «دیوار بزرگ چین»، «صندوقچه میداس»، «شور زندگی»، «جسی جیمز»، «تجارت آلوده»، «قهرمانی به نام کوآلا»، «هواپیما ربایی»، «لحظه صید»، «شرخر» «پدر»، «در دل دریا»، «بسوزان»، «یتیم خانه ایران»، «الپاگور»، «هدیه ای برای آقای تومی»، «صد هزار دلار»، «بزرگتر از زندگی»، «پدر و پسر قهرمان»، «بانتی و بابلی» و «مغز متفکر» پنج شنبه و جمعه از ۱۱ و ۱۲ مردادماه شبکه های سیما روی آنتن می رود.
*************************************
شبکه یک سیما
فیلم سینمایی «تلقین» به کارگردانی کریستوفر نولان، پنج شنبه ۱۱ مردادماه ساعت ۲۲ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.
در این فیلم با بازی لئوناردو دی کاپریو و ماریون کوتیلارد خواهید دید: دام کاب قادر است تا با نفوذ به ناخودآگاه انسان ها، افکاری را به گونه ای در ذهن آن ها تلقین کند که آن افراد گمان کنند افکار خودشان است. او که در عین بی گناهی، به کشتن همسرش متهم شده، نمی تواند به کشورش بازگردد و همواره در حسرت دیدار فرزندش به سر می برد. مردی بسیار پر قدرت به نام سایتو به کاب پیشنهادی می دهد که در قبال انجام کاری، مشکل ورود او به کشورش را حل کند. سایتو از کاب می خواهد که به ذهن مردی به نام رابرت وارد شود و افکاری را در ناخودآگاه او تلقین نماید...
*************************************
فیلم سینمایی «سزار چاوز» به کارگردانی دیگو لونا، جمعه ۱۲ مردادماه ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.
در این فیلم مایکل پنا، آمریکا فررا و رزاریو داوسن هنرنمایی کرده اند.
*************************************
شبکه دو سیما
فیلم تلویزیونی «خاطرات روزانه من» به کارگردانی هاشم علیایی، پنج شنبه ۱۱ مردادماه ساعت ۸ صبح از شبکه دو سیما پخش می شود.
خلاصه داستان فیلم از این قرار است که: آغاز زندگی مریم و سیاوش مصادف می شود با پیدا شدن دفترچه خاطراتی از سیاوش توسط مریم که در جعبه ای قدیمی گذاشته شده است! دانستن گذشته سیاوش باعث می شود زندگی رنگ دیگری به خود گیرد. مریم در دفترچه خاطرات گذشته پر شر و شوری را در مورد سیاوش می خواند که همه را مستأصل کرده و خانواده از دستش در عذابند.
در این فیلم بهار نوحیان، مهدی امینی خواه و حمیدرضا نعیمی نقش آفرینی کرده اند.
*************************************
فیلم سینمایی «قانون» به کارگردانی فرامرز قریبیان، پنج شنبه ۱۱ مردادماه ساعت ۲۳:۳۰ از شبکه دو سیما پخش می شود.
در خلاصه داستان فیلم آمده است: مفخم فردی که قاچاقچی بین المللی است بار دیگر به ایران بازگشته تا محموله ای را با نظارت خود به خارج از کشور بفرستد. او این بار در یک معامله پنج میلیارد تومان شمش طلا از یک تاجر یهودی کلاهبرداری می کند. در این بین سرگرد ملک که چند سال پیش همسرش را در راه دستگیری مفخم از دست داده، مأمور پرونده ی مفخم می شود تا به کمک سروان نصر او را به دام بیاندازند. سروان ملک این بار با کمک یک نفوذی به نام چنگیز که در باند مفخم است از محل اختفای آن ها و همچنین از محل انبار کالا های قاچاق آگاه می شود.
در این فیلم سینمایی فرامرز قریبیان، عبدالرضا اکبری و جمشید جهان زاده نقش آفرینی کرده اند.
*************************************
فیلم سینمایی «ایکینگوت» به کارگردانی گیسلی سنار ارلینگسون، جمعه ۱۲ مردادماه ساعت ۸ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.
داستان این فیلم مربوط می شود به زمان های قدیم که مردم ایسلند هنوز اطلاعی از سرزمین گرینلند و ساکنانش نداشته و سرمای زمستان را، به باور هایی خرافی همچون وجود هیولا ها نسبت می دادند. در این بین روزی بوواش، پسر رییس شورای روستایی، موجودی ناشناخته را با پوستی عجیب می بیند و به مردم روستا خبر می دهد. مردم خرافی نیز به دنبال یافتن این موجود راهی می شوند و هر چه رییس شورا تلاش می کند این افکار خرافی را از ذهن آنان بزداید موفق نمی شود.
التی رونار جانسون، هانس تیتوس ناتینگ و پالمی گِستسون بازیگران این فیلم هستند.
*************************************
فیلم سینمایی «همه جا با هم» به کارگردانی آرتور لندن، جمعه ۱۲ مردادماه ساعت ۱۷:۳۰ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.
این فیلم در مورد لارن دختر نوجوانی است که پس از مرگ پدر و مادرش باید از برادر کوچکترش هاروی و مادربزرگش مراقبت کند. لارن دونده مستعدی است و یک کارگزارِ سودجو قصد دارد او را راضی کند تا بورسیه یک دانشگاه را بپذیرد. با این شرایط باید مادربزرگش را به خانه سالمندان بفرستند و برای هاروی هم خانواده ای پیدا کنند که سرپرستی او را به عهده بگیرند. مادربزرگ نامه قدیمی مربوط به ۵۰ سال پیش از پدربزرگ را به هارویِ خیال پرداز می دهد و هاروی هم با آن نامه با تصور زنده بودن پدربزرگ که سال ها پیش آن ها را رها کرده و دیگر سراغی از آن ها نگرفته است عازم ماداگاسکار می شود تا او را پیدا کند.
سارا استوارت، بل پاولی و دیانا کوئیک بازیگران این فیلم هستند.
*************************************
فیلم سینمایی «آتشِ لِئو» به کارگردانی مارک آنجلو، جمعه ۱۲ مردادماه ساعت ۲۳ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.
در این فیلم با بازی میکی سباستین، سیریل دسکورس و پیِر موندی خواهیم دید: ژوزف پیرمرد مزرعه داری است که به تازگی همسرش کاترین را از دست داده و به همین خاطر امیدی به ادامه زندگی ندارد. او تصمیم دارد علیرغم مخالفت دخترش کلر، مزرعه را بفروشد. در واقع او قصد دارد پس از به فروش رساندن مزرعه، دست به خودکشی بزند. در این میان در می یابد پسر کلر یعنی لئو، به طور ناخواسته وارد یک ماجرای خطرناک معامله مواد مخدر شده و مقدار زیادی هروئین را در قسمتی از مزرعه او مخفی کرده است. زمانی هم که وکیلِ قاچاقچیِ صاحب مواد برای گرفتن آن ها نزد ژوزف آمده، لئو به خیال اینکه وی قصد کشتنن پدربزرگش را دارد، او را به قتل می رساند...!
*************************************
شبکه سه سیما
فیلم سینمایی «خط ویژه» به کارگردانی مصطفی کیایی، پنج شنبه ۱۱ مردادماه ساعت ۱۰ از شبکه سه سیما پخش می شود.
در این فیلم با نقش آفرینی مصطفی زمانی، هانیه توسلی و هومن سیدی خواهید دید: کاوه نابغه علوم رایانه به همراه خواهر و شوهر خواهرش تحت شرایط خاصی حساب بانکی یک رانت خوار به نام محتشم را هک می کنند. محتشم برای بازگشت پولش به روش های غیرقانونی روی می آورد، اما این پول هنگفت در اختیار ۷ جوان قرار می گیرد و مشکلات عدیده ای را برای آن ها به وجود می آورد.
*************************************
فیلم سینمایی «کاغذ ها در باد» به کارگردانی جوآن تاراتوتو، پنج شنبه ۱۱ مردادماه ساعت ۱۵ از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.
پابلو اِچاری، دنیل رابینوویچ، دیگو پرتتی، دیگو تورس و پابلو راگو بازیگران این فیلم هستند.
*************************************
فیلم سینمایی «دیوار بزرگ چین» به کارگردانی یومو ژانگ، پنج شنبه ۱۱ مردادماه ساعت ۲۴ از شبکه سه سیما پخش می شود.
در خلاصه داستان فیلم با بازی مت دیمون و تیان جینگ آمده است: دو شوالیه انگلیسی و اسپانیایی به اتفاق یک گروه ۲۰ نفره برای پیدا کردن و خرید باروت که اختراع چینی ها بوده از اروپا به این کشور سفر می کنند و در طول سفر اکثر افراد گروه خود را از دست می دهند. در بدو رسیدن به سرزمین چین مورد هجوم راهزن ها قرار گرفته و ۵ نفر از آن ها موفق به فرار می شوند. شب هنگام در کوه های شمال چین موجودی شبیه به هیولا به آن ها حمله کرده و سه نفر از آن ها را می کشد.
*************************************
فیلم سینمایی «صندوقچه میداس» به کارگردانی جاناتان نیومن، جمعه ۱۲ مردادماه ساعت ۱۴:۳۰ از شبکه سه سیما پخش می شود.
در این فیلم با بازی مایکل شین، آنی یورین بارنارد، سام نیل، لنا هیدی، لون گرو فود و کلی هاز خواهید دید: از دوران باستان صندوقچه ای به نام میداس به جا مانده است که می تواند هر چیزی را به طلا تبدیل کند و فقط یک نقشه در جهان وجود دارد که مکان آن را نشان می دهد. افرادی با نام های چریتی و گولر از وجود چنین گنجی مطلع هستند و به سختی در تلاشند تا نقشه و کلید اسرارآمیز صندوق را بیابند. پس از وقوع کش و قوس های بسیار بین آن دو، در نهایت نقشه به دست گولر افتاده و کلید اسرارآمیز را که شامل دو قطعه ی مجزا است، چریتی به دست می آورد.
*************************************
شبکه چهار سیما
فیلم سینمایی «شور زندگی» به کارگردانی وینسنت مینه لی، پنج شنبه ۱۱ مردادماه ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار سیما روی آنتن می رود.
در این فیلم سینمایی کرک داگلاس و آنتونی کویین نقش آفرینی کرده اند.
*************************************
فیلم سینمایی «جسی جیمز» به کارگردانی اندرو دومینیک، جمعه ۱۲ مردادماه ساعت ۲۱ از شبکه چهار روی آنتن می رود.
در خلاصه داستان فیلم با بازی برد پیت و سام شپارد آمده است: رابرت فورد جوانی است که عضو گروه جسی جیمز راهزن مشهور غرب وحشی است و به او علاقه زیادی دارد. اما از سوی جسی جیمز و افراد گروهش جدی گرفته نمی شود و مورد تمسخر قرار می گیرد. فرماندار از این نقطه ضعف رابرت استفاده کرده و از او می خواهد جسی جیمز را کشته و جایزه دستگیری او را به دست اورد. جسی جیمز که از وجود خیانت در گروهش مطلع است می داند در عصر نوین دیگر جایی برای او نیست پس با اینکه از نقشه رابرت فورد مطلع است او را به خانه اش دعوت می کند و فورد نیز او را می کشد.
*************************************
شبکه پنج سیما
فیلم سینمایی «تجارت آلوده» به کارگردانی پیر بوترون، پنج شنبه ۱۱ مردادماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه پنج سیما پخش می شود.
*************************************
انیمیشن سینمایی «قهرمانی به نام کوآلا» به کارگردانی یانگ هو لی، جمعه ۱۲ مردادماه ساعت ۸:۳۰ از شبکه پنج پخش می شود.
در خلاصه داستان این انیمیشن آمده است: جانی کووالا که رنگش با سایر کوالا ها متفاوت است طرد می شود و به سمت سیرک می رود. او بعد از مدتی با کوالا هایی آشنا شده و متوجه می شود که برخلاف تصور دیگران موجود شجاعی است و به کوالا هایی که اسیر تمساج بدجنسی به نام باگ شده اند کمک می کند تا خود را نجات دهند.
*************************************
فیلم سینمایی «هواپیما ربایی» به کارگردانی برندون نوت، جمعه ۱۲ مردادماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه پنج پخش می شود.
در این فیلم با هنرمندی وینی جونز، راب استین برگ و کریگ فیربرس خواهید دید: در یک پرواز اختصاصی رییس یک شرکت بزرگ تجاری ربوده می شود، اما در پی اتفاقات قبلی و مرگ یک مامور حفاظتی پلیس دریافته که یک عملیات گروگان گیری در میان است. یک مامور مخفی حفاظتی اکنون با هویت افشا شده وارد هواپیما شده تا مانع حرکت آن شود، ولی در نهایت موفق نمی شود و به خاطر نامزد سابقش که در این پرواز حضور دارد او نیز در این سفر پرمخاطره با این گروه همراه می شود. در طول پرواز خواهر رییس شرکت که این ماجرای آدم ربایی و باج گیری را طرح کرده است کشته شده و در نهایت پس از انجام این باج گیری هواپیما به زمین نشسته و سارقین دستگیر می شوند.
*************************************
شبکه شما
فیلم تلویزیونی «لحظه صید» به کارگردانی اسماعیل فلاح پور، پنج شنبه ۱۱ مردادماه ساعت ۲۳:۴۵ از شبکه شما پخش خواهد شد.
داستان فیلم از این قرار است که: ناخدا شریف که در بین مردم منطقه از اعتبار خاصی برخوردار است پس از امضای قرارداد با فردی به نام منشی‏زاده جهت حمل و انتقال بار آن با لنج خود متوجه حرکت نامعقول منشی‏زاده در لنج می‏شود. منشی‏زاده بار خود را بر دریا پرتاب می‏کند و این حرکت او با تعجب و اعتراض ناخدا شریف مواجه می‏شود. ناخدا پی می‏برد که سر او کلاه رفته است و منشی‏زاده‏ها دو برادر هستند به نام عماد و عباد که هر دو در کار صادرات هستند و با کلاهبرداری قصد دارند به سود کلانی دست یابند ناخدا موضوع را به اطلاع سروان جلالی می‏رساند. راجی پسر ناخدا به تلافی این حرکت منشی‏زاده با او درگیر می‏شود.
پرویز فلاحی پور، رضا توکلی، مجید مشیری و مارال فرجاد بازیگران این فیلم هستند.
*************************************
فیلم تلویزیونی «شرخر» به کارگردانی علی خزاعی فر، جمعه ۱۲ مردادماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه شما پخش خواهد شد.
در خلاصه داستان فیلم آمده است: رضا گرگوندی مرد جوانی است که در فقر شدید و بیکاری به سر می برد، ولی بر حسب اتفاق با مرد خلافکار و شرخری با نام اسمال ده تن آشنا می شود! رضا در جریان نقد کردن چک کتک شدیدی خورده و بستری می شود، رضا به دختری به نام نگار علاقه مند شده و برای آخرین بار برای نقد کردن چک پدر نگار اقدام می کند و پس از آن به خواستگاری نگار می رود، ولی پلیس به در خانه نگار رفته و رضا را بازداشت می کند.
در این فیلم تلویزیونی سعید توکلی، محمدرضا صولتی، سحر شفیعی و طیبه ابراهیمی هنرنمایی کرده اند.
*************************************
شبکه امید
فیلم سینمایی «پدر» به کارگردانی مجید مجیدی، پنج شنبه ۱۱ مردادماه ساعت ۱۸ از شبکه امید پخش خواهد شد.
در این فیلم با بازی محمد کاسبی، پریوش نظریه و حسن صادقی خواهیم دید: مهرالله بعد از فوت پدرش، برای تأمین خانواده اش در شهر دیگری به کار مشغول می شود، اما هنگامی که به دیدن مادر و خواهرش می رود، می فهمد که مادرش با مرد مهربانی که ژاندارم است ازدواج کرده، مهرالله از این خبر عصبانی می شود و نزد مادر رفته و هدیه های خود و حقوقش را به او می دهد و مادر را برای این ازدواج بازخواست می کند و هر چه مادر دلیل می آورد، او که کینه ی ژاندارم را به دل گرفته قبول نمی کند و درصدد آزار او برمی آید و با استفاده از فرصتی، اسلحه ی ژاندارم را به سرقت می برد.
*************************************
فیلم سینمایی «در دل دریا» به کارگردانی ران هاوارد، جمعه ۱۲ مردادماه ساعت ۱۸ از شبکه امید پخش خواهد شد.
در این فیلم که اقتباسی از کتاب در دل دریا است با بازی ریس همسورث، بنجامین واکر و کیلین مورفی غرق شدن یک کشتی آمریکایی شکار نهنگ در سال ۱۸۲۰ میلادی به تصویر کشیده شده است.
***********************************
شبکه افق
فیلم سینمایی «بسوزان» به کارگردانی جیلو پونته کوروو، جمعه ۱۲ مردادماه ساعت ۱۰ از شبکه افق پخش خواهد شد.
در این فیلم خواهید دید: در اواسط قرن نوزدهم، یک سیاستمدار مارلون براندو که برای رفع انحصار شکر توسط پرتغالی ها به یکی از جزایر دریای کارائیب به نام کوئیمادا اعزام شده، درگیر قیام انقلابیون جزیره می شود. او برای منافع کشور های غربی انقلاب را منحرف می کند و پس از مدتی به کشورش بازمی گردد. اما سال ها بعد باز به سراغ او می آیند، چون دوباره مردم آن منطقه برای به دست آوردن حق خود در تجارت شکر سر به قیام زده اند.
*************************************
فیلم سینمایی «یتیم خانه ایران» به کارگردانی ابوالقاسم طالبی، جمعه ۱۲ مردادماه ساعت ۱۸:۳۰ از شبکه افق پخش خواهد شد.
داستان این فیلم در سال ۱۲۹۵ تا ۱۳۰۰ می گذرد که در زمان احمدشاه قاجار، بر اثر قحطی ناشی از خیانت انگلیس ها، ۹ میلیون نفر از مردم ایران جان باختند.
علیرام نورایی، جعفر دهقان و قطب الدین صادقی بازیگران این فیلم هستند.
*************************************
شبکه نمایش
فیلم های سینمایی و تلویزیونی «الپاگور»، «هدیه ای برای آقای تومی» و «صد هزار دلار» پنج شنبه ۱۱ مردادماه ساعت ۱۱، ۱۷ و ۲۱ از شبکه نمایش روی آنتن می رود.
*************************************
فیلم های سینمایی و تلویزیونی «بزرگتر از زندگی»، «پدر و پسر قهرمان»، «بانتی و بابلی» و «مغز متفکر» جمعه ۱۲ مردادماه ساعت ۱۱، ۱۵، ۱۷ و ۲۱ از شبکه نمایش پخش می شود.

 

 

.

منبع : beytoote.com

تبلیغات