یک هنرمند تئاتر درگذشت -

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد یک هنرمند تئاتر درگذشت ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت بیوگرافی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید


یک هنرمند تئاتر درگذشت
,اخبار فرهنگی, خبرهای  فرهنگی, پرویز بشردوست,[categoriy]

آکاایران: یک هنرمند تئاتر درگذشت

آکاایران پرویز بشردوست هنرمند قدیمی تئاتر درگذشت.

 اصغر همت مدیرعامل خانه تئاتر در گفت وگویی با ایسنا ضمن تایید این خبر بیان کرد: پرویز بشردوست صبح امروز ۲۹ اسفند ماه به طور ناگهانی در منزلش درگذشت.

 

به گزارش آکاایران او افزود: طی تماس با آقای شفیعی مدیر کل هنرهای نمایشی پیگیری لازم انجام  شد و احتمالا دوم فروردین ماه سال جدید این هنرمند در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) به خاک سپرده خواهد شد.

 

همت همچنین در یادداشتی کوتاه نوشته است: «ملک الموت دست بردار نیست. امروز صبح پرویز بشردوست را هم قبض روح کرد. پرویز بعد از سال ها داشت جانی تازه می گرفت، نمایشنامه هایش تجدیدچاپ شد، می خواست کار کند، اما اجل مهلتش نداد. مردی همیشه آرام، ماخوذ به حیا، مهربان و دوست داشتنی. فقدانش را به جامعه هنری و خانواده محترمش تسلیت عرض می کنم. روحش شاد و یادش گرامی.»

 

به گزارش ایسنا، پرویز بشردوست که متولد سال ۱۳۲۹ بود، در سال ۴۶ فعالیت های تئاتری خود را آغاز و حدود یک دهه بعد یک گروه تئاتری را به اسم آژیده تاسیس کرد. او در آن سال ها فعالیت های مختلفی در حوزه نویسندگی، بازیگری و کارگردانی تئاتر داشت و سال گذشته هم مجموعه کارهایش تجدید چاپ شده بود.

 

از جمله آثار این هنرمند به نمایش علی انفارکتوس، عمو زنجیرباف، باغ آلبالو و فیلم همه دختران من می توان اشاره کرد.از بازیگران بیشتر بدانید

  • حذف انقلاب از معمای شاه!
  • درگذشت بازیگری که یکی از نمادهای تلویزیون در آمریکا بود
  • شرط رسانه ملی برای پخش مواضع سید محمد خاتمی/به دلیل اقبال مردم به هاشمی از آرشیوهای همسوی او با نظام استفاده می کنیم
  • نمایش فیلم «دختر» با حضور کارگردان در مسکو
  • یک بازیگر کمدی از بیماری اش می گوید/تیروئید به آنتن تلویزیون رسید
  • انتشار رمانی جدید از خالق ارباب حلقه‎ها
.
یک هنرمند تئاتر درگذشت گردآوری توسط بخش اخبار بازیگران،اخبار چهره ها،دنیای ستاره ها،اخبار هنرمندان سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات