loading...

آکاایران: رضا عطاران همان پسرک جوان است که با موهای ژل زده در « ساعت خوش » از مردم دلبری می کرد و آنها را می خنداند و سر ذوق می آورد. حالا هم که حسابی موهایش ریخته، جا افتاده تر شده و در سینما و تلویزیون برای خودش اسمی در کرده است،نظر مردم را چنان به خودش جلب کرده که دوست دارند از زیر و بم زندگی اش بدانند. شما هم اگر دوست دارید از زندگی خصوصی عطاران، خانواده و گذشته اش سر دربیاورید، ۱۰ راز از زندگی او را بخوانید.

به گزارش آکاایران:

رازهای زندگی

آکاایران: رازهای زندگی خصوصی رضا عطاران از زبان خودش !

رضا عطاران

عاشق بچه ها هستم اما بچه نمی خواهم

من می گویم نبودن بهتر از بودن است. شما وقتی هستید درگیر مسائل و اختلافات می شوید. وقتی نباشید، خب دیگر نیستید. بچه خیلی دوست دارم؛ یعنی وقتی بچه های مردم را می بینم حسودی ام می شود که اینقدر دوست داشتنی، باحال و زیباترین موجودات روی زمین هستند.  اگر قرار را بر بودن یا نبودن بگذارید به نظر من نبودنِ بچه بهتر است. از ابتدا هم با همسرم هم عقیده بودیم و از قبل ازدواج هم به صورت جدی درباره آن توافق کردیم.

ممنوع الفعالیت شدم و ازدواج کردم

آن زمان که «ساعت خوش» پخش می شد، در اوج بودیم و احساس می کردیم حالا در قله موفقیت هستیم و دیگر همه چیز تمام شده و آینده ما برای همیشه تضمین است. در آن شرایط رویایی یک دفعه به ما اطلاع دادند که ممنوعیت کاری داریم. علاوه بر آن خود ما هم که دیگر نمی توانستیم کار کنیم. بعضی ها مثل مهران مدیری و ارژنگ امیر فضلی ممنوعیت کاری شان تا ۳ سال طول کشید. من تا یک سال و نیم ممنوعیت کاری داشتم و تمام شد. بالاخره قرار شد که دیگر هیچ وقت بیشتر از دو یا سه نفرمان در یک کار نباشیم. البته بعد از ممنوع الفعالیت شدن، دو، سه هفته زمان پیدا کردم و ازدواج کردم.

در زمان بیکاری با وانت کار می کردم

بعد از ازدواج و جریان ممنوعیت کاری پیگیر تامین نان و امرار معاش زندگی شدم. بالاخره باید یک جوری زندگی را می گذراندیم. . . خلاصه با یک آقایی دفتر پخش مواد غذایی زدیم. باورش سخت است اما یک وانت زامیاد آبی داشتیم که با آن به سوپرمارکت ها می رفتیم و می پرسیدیم که چه چیزهایی نیاز دارند و می گفتیم که ما مثلا می توانیم مربا، چیپس، پفک و. . . را برای تان بیاوریم.

رازهایی درباره مادر و پدرم

مادرم خدا بیامرز نماد و مظهر مهربانی بود. هنوز هم در اقوام از مهربانی او می گویند که چقدر مهربان بود؛ هیچ کس را هیچ وقت اذیت نکرد و به هیچ چیز کاری نداشت. بابا هم که مظهر بی خیالی بود. ترکیب این دو تا من شدم.

چه جوری کچل شدم؟

آخرین جایی که با موی کامل بودم، نقش دایی در سریال «دنیای شیرین» بود. بعد از آن دیگر موهایم شروع به ریختن کرد. در مجموعه بعدی که «قطار ابدی» بود، دیگر جلوی موهایم کم کم داشت می ریخت که به زور ماساژ و پف دادن و این چیزها سعی می کردم حفظش کنم. آن موقع خیلی هم برایم مهم بود تا اینکه یک روزی در آینه به خودم نگاه کردم و فهمیدم این مو در نهایت ۳ سال دیگر دوام می آورد و باید یک فکر اساسی برای آن بکنم. چون آدم اهل دارو مصرف کردن و این چیزها هم نبودم، دیدم بهترین کار این است که بروم در آن وادی و از «خانه به دوش» به این شمایل نوین رسیدم. من چون کچل هستم، اگر ریش و سبیلم را هم بزنم شبیه کله پاچه عجیب و غریبی می شوم که اصلا قشنگ نیست. بعد آن ریش پروفسوری را پیدا کردم و فکر کردم جالب تر است.

ازدواج سوم پدرم

وقتی مادرم فوت کرد؛ پدرم باز هم ازدواج کرد. همسر دوم شان هم فوت کرد و برای بار سوم ازدواج کرد و با ایشان در مشهد زندگی می کند.

نمی توانم سیگار را ترک کنم

سیگار کشیدن به نوشتن کارهایم کمک می کند. دو سال آن را کنار گذاشتم اما باز به سراغش رفتم. البته چند وقتی است که نوشتن را هم کنار گذاشتم.

کچل شدم جذاب شدم

جذابیت با زیبایی دو مساله جدا هستند. حتی یک چیزهایی که در تعریف، زشت به حساب می آیند، ممکن است عامل جذابیت باشند؛ حتی یک بریدگی شدید درصورت می تواند عامل جذابیت باشد. فکر نمی کنم ریختن موهایم چیز بدی باشد و جذاب تر شده ام. در آینه هم که شمایل خودم را می بینم از این اتفاق راضی هستم و فکر می کنم بد نیست.

از تکنولوژی، فقط موبایل به دردم می خورد

از تکنولوژی فقط گوشی آیفون را دوست دارم. آن هم به خاطر اینکه بازی های خوبی دارد. اهل اینترنت و ای میل و اینها که اصلا نیستم. از فیس بوک و این چیزها هم که بی بهره هستم. این موبایل را هم اگر خدا بخواهد کنار می گذارم. الان هم فقط جواب عوامل جایی را که دارم کار می کنم، می دهم.

ماشین ندارم

ماشین ندارم، یعنی گواهینامه ندارم و رانندگی هم نمی کنم. در کل چهار، پنج ماه ماشین داشتم که آن را هم واقعا دوست نداشتم.

گردآوری و تنظیم:گروه هفت گنج

www.7ganj.ir

 

.

منبع : 7ganj.org

تبلیغات