آکاایران: پژمان بازغی متولد ۱۹ مرداد ۱۳۵۳ در تهران، بازیگر است.

در یک خانواده ۵ نفری بدنیا آمد، اصالتا لاهیجانی می باشد و دانشجوی انصرافی مهندسی معدن و فارغ التحصیل رشته مهندسی صنایع امیرکبیر است، پدرش ارتشی نیروی دریایی بود.

سه برادر امیرکبیری

ما سه برادریم، من پسر دوم خانواده هستم.

پیام برادر بزرگتر و پرهام برادر کوچکتر جالب اینکه هر سه ما در دانشگاه امیرکبیر درس خواندیم. پیام در رشته مهندسی شیمی، صنایع غذایی خواند و پرهام در دانشگاه امیرکبیر، مهندسی صنایع خوانده است.

از تهران تا رشت

قبل از انقلاب ساکن تهران بودند.

بعد از انقلاب چهار سال بیشتر نداشت که همراه پدرش به رشت می روند، جنگ که آغاز شد به بوشهر رفتند چرا که پدرش برای محافظت از مرزهای آبی ایران به جنوب اعزام شد.

بعد از اتمام جنگ به تهران و سپس به رشت نقل مکان کردند.

عکس پژمان بازغی و همسرش مستانه مهاجر و دخترش نفس

 

شروع فعالیت

من فعالیت هنری خود را در سینمای جوان مرکز گیلان، آغاز کردم.

در رشت در اولین فیلم بلند مجید زیم خواه بنام اعتراف در سال ۷۳ که بچه رشت بود، بازی کردم، پس از اینکه به تهران آمدم، مدت دو سال سر پروژه «آژانس دوستی» بودم و از همان جا فعالیتم به شکل حرفه ای آغاز شد پس از آن در فیلم «جوانی» بازی کردم، در «بلوغ» جعفری جوزانی ایفای نقش کردم اما فکر می کنم با بازی در مجموعه مناسبتی ماه رمضان به نام گمگشته به کارگردانی «رامبد جوان»، جا پای خودم را باز کردم.

ازدوج نحوی آشنایی

پژمان بازغی با مستانه مهاجر ازدواج کرده است، این دو سر یک کار سینمایی با بکدیگر آشنا شدند و در نهایت با عشق و علاقه با بکدیگری ازدواج کردند که حاصل آن یک دختر بنام نفس می باشد.

بیوگرافی پژمان بازغی و همسرش مستانه مهاجر

 

بیوگرافی مستانه مهاجر

مستانه مهاجر متولد ۱۵ اردیبهشت ۱۳۵۳ در تهران است او فارغ التحصیل رشته تدوین از دانشگاه سوره می باشد که فعالیت های گسترده بعنوان امور فنی صدا، میکس و تدوینگر داشته است.

بیوگرافی پژمان بازغی و همسرش مستانه مهاجر

پژمان بازغی : فعالیت های تبلیغاتی

جز اولین بازیگرانی بود که در تبلیغات یک برند چایی و پوشاک شرکت کرد، همین حضور باعث شد مدت ها بازیگران اجازه حضور در تبلیغات رو نداشته باشند، البته در نهایت این قانون برداشته شد.

بیوگرافی پژمان بازغی و همسرش مستانه مهاجر
عکس پژمان بازغی و همسرش مستانه مهاجر و دخترش نفس

 

پرسپولیسی دو آتیشه

در مدرسه با فوتبال و والیبال ورزش را آغاز کردم و البته کمی هم بسکتبال، او عضو تیم ملی هنرمندان نیز می باشد، و شدیدا طرفدار پرپسولیس است که شماره پیراهن ۳۴ پرسپولیس نیز به او اهدا شده است.

سکته و عارضه قلبی

در جریان بازی فوتبال ستاره ها در میان زمین و حین بازی با افت فشار مواجه شد که ۲۰ ثانیه قلبش ایستاد و به زمین افتاد، او چند روزی بدلیل عارضه قلبی در بیمارستان بستری شد و در نهایت به خیر گذشت. وی در برنامه دور همی گفت که این اتفاق به خاطر سیگار کشیدن وی بوده و روزی ۲ پاکت سیگار می کشیده است.

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

پژمان بازغی و پدرش

تبلیغات