مرگ رادی بسیار تاسف انگیز است - اخبار ستاره ها | اخبار چهره ها | سلبریتی ها

ایسکانیوز: عزت الله انتظامی با اظهار تاسف از درگذشت اکبر رادی نویسنده توانای نمایش نامه های ایرانی به خبرنگار ایسکانیوز گفت: رادی همانند علی حاتمی بسیار زود از میان ما رفت و مرگ وی بسیار تاسف انگیز است. استاد انتظامی...

ایسکانیوز: عزت الله انتظامی با اظهار تاسف از درگذشت اکبر رادی نویسنده توانای نمایش نامه های ایرانی به خبرنگار ایسکانیوز گفت: رادی همانند علی حاتمی بسیار زود از میان ما رفت و مرگ وی بسیار تاسف انگیز است. استاد انتظامی روز چهارشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار تئاتر گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز" گفت: مرگ اکبر رادی جای تامل دارد و این سووال را در ذهن ها متبادر می سازد که به راستی چه کسی جانشین نمایشنامه نویس توانمند کشورمان خواهد شد .

من تنها یک بار آن هم در نمایشنامه "افول" توانستم از کارهای وی بازی کنم که کارگردانی این کار بر عهده علی نصیریان بود ، اما باید بگویم رادی انسانی بسیار بزرگ وارزشمند برای تئاتر بود و تمام جامعه تئاتر ایران از درگذشت این نویسنده و سناریست بزرگ تئاتر ایران ناراحت هستند.
انتظامی ادامه داد: رادی همانند علی حاتمی بسیار زود از میان ما رفت ، اما نکته ای که حائز اهمیت است این است که بتوانیم افرادی را هم سطح آنان پرورش دهیم.
وی تصریح کرد: متاسفانه در جامعه امروز تئاتر، نمایشنامه نویس بسیار کم داریم به طوری که تنها می توان با رفتن اکبر رادی از بهرام بیضایی یاد کرد و تئاتر ایران در این خصوص با افول زیادی مواجه است و غیر از این افراد دیگر کسی را نداریم که نمایشنامه نویس باشد و بتواند بر اساس متن خودش کاری را روی صحنه ببرد.
این بازیگر پیشکسوت سینما و تئاتر در ادامه گفت: قبل از انقلاب مسابقه ای تحت عنوان نمایشنامه نویسی برگزار می شد و همین عامل باعث شده بود تا نمایشنامه نویسان خوبی به تئاتر ایران معرفی شوند اما باید این قبیل مسابقات با مبالغ خوب برای نمایشنامه نویسان برگزار شود تا اینچنین با رفتن اکبر رادی عزیز، حسرت افول نمایشنامه نویسی را نخوریم.
انتظامی در خاتمه افزود: مرگ امثال اکبر رادی بسیار تاسف انگیز است اما باید دید آیا جامعه تئاتر توانایی این را دارد که کسی را جایگزین او کند و متاسفانه بزرگترین ضعف تئاتر ما این است که جانشینان خوبی را برای بزرگانی نظیر غلامحسین ساعدی و اکبری رادی معرفی نکردیم و باید قدر بهرام بیضایی را بیش از پیش بدانیم./01/120

منبع :

تبلیغات