الیور استون

هموطن:فیلم «مرکز تجارت جهانی» به کارگردانی «الیور استون» و با موضوع حادثه 11 سپتامبر تنها 9 روز پیش از برگزاری پنجمین سالگرد این حادثه در شصت و سومین جشنواره بین المللی فیلم ونیز به نمایش درآمد. فیلم آمریکایی «مرکز تجارت جهانی»...

هموطن:فیلم «مرکز تجارت جهانی» به کارگردانی «الیور استون» و با موضوع حادثه 11 سپتامبر تنها 9 روز پیش از برگزاری پنجمین سالگرد این حادثه در شصت و سومین جشنواره بین المللی فیلم ونیز به نمایش درآمد.
فیلم آمریکایی «مرکز تجارت جهانی» برگرفته از اتفاقی حقیقی است که برای دو افسر پلیس به وقوع پیوسته است.

این دو افسر درست در روز حادثه حین نجات مصدومین خود در ساختمان مرکز تجارت جهانی زیر آوار می مانند ولی از حادثه جان سالم به در می برند.
الیور استون که به منظور اکران فیلم خود در شصت و سومین جشنواره فیلم ونیز حضور یافته است، درباره این فیلم گفت: به نظر من هم اکنون زمان مناسبی برای نمایش اینگونه فیلم هاست زیرا عواقب حادثه آنروز امروزه به مراتب بدتر شده است.
وی افزود: آنروز و آن حادثه گذشت ولی ما هم اکنون شاهد مرگ و میر، ترور و قانون شکنی های بیشتری هستیم.
«استون» هم اکنون به همراه دو افسر پلیس، «جان مک لوگلین» و «ویل جیمنو»، قهرمانان واقعی داستان فیلم در جشنواره ونیز حضور دارد.
«مک لوگلین» که در فیلم نقش آنرا «نیکولاس کیج» به عهده داشته است، درباره فیلم گفت: این فیلم مرا دگرگون کرد زیرا بسیار احساسی بود.
«ماریا بلو»، بازیگر نقش همسر «مگ لوگلین» گفت: این فیلم بیشتر از آنکه در مورد تراژدی آنروزباشد داشتان توانایی روحی بشر برای زنده ماندن است.
فیلم «مرکز تجارت جهانی» نهم آگوست در آمریکا افتتاح شد و طی سه هفته نمایش 60 میلیون دلار از فروش گیشه را به خود اختصاص داد.
«الیور استون» کارگردان جنجالی آمریکا و سازنده فیلم های ماندگار و مشهوری چون «جوخه» و «متولد چهارم جولای» تاکنون برنده سه جایزه اسکار شده است.منبع :

تبلیغات