درخواست سیاسی جرج کلونی - اخبار ستاره ها | اخبار چهره ها | سلبریتی ها

جام جم آنلاین: جرج کلونی از سازمان ملل درخواست کرد در ارتباط با منطقه دارفور دست به یک اقدام جدید و قاطع بزند. بازیگر اسکار گرفته سینما با یک سخنرانی پرحرارت در مقر این سازمان، گفت ادامه خشونت ها در این منطقه...

جام جم آنلاین: جرج کلونی از سازمان ملل درخواست کرد در ارتباط با منطقه دارفور دست به یک اقدام جدید و قاطع بزند. بازیگر اسکار گرفته سینما با یک سخنرانی پرحرارت در مقر این سازمان، گفت ادامه خشونت ها در این منطقه به ضرر مردم سودان و جامعه بین المللی است.
براساس گزارش BBC، کلونی در سخنرانی خود به اعضای شورای امنیت سازمان ملل گفت: سیاست نسل کشی در جلوی چشم ما و شما در حال اجراست و حالا این ما هستیم که باید در ارتباط با این تراژدی از خودمان واکنش درست و منطقی نشان دهیم.

جرج کلونی صحبت خود را در نشست ویژه شورای امنیت سازمان ملل انجام داد. این هنرمند از سال قبل در ارتباط با پایان جنگ داخلی در کشور سودان فعالیت خود را آغاز کرده و چند سفر هم به این کشور آفریقایی داشته است.
لازم به توضیح است که سودان قطعنامه سازمان ملل در ارتباط با مسائل داخلی خود را در کرده است. بین نیروهای دولتی سودان و شورشیان دارفور درگیری سنگینی ادامه دارد. این درگیری باعث مرگ و آوارگی بسیاری از اهالی منطقه دارفور شده است.
از جرج کلونی بهار امسال «شب بخیر و موفق باشی» روی پرده سینماهای تهران بود. وی برای این فیلم نامزد اسکار بهترین کارگردانی شد و جایزه اسکار بهترین فیلم نامه را گرفت.


منبع :

تبلیغات