جوایز برتر فیلم مونترال به چین و برزیل رسید - اخبار ستاره ها | اخبار چهره ها | سلبریتی ها

هموطن:فیلم های "پیاده روی طولانی" از ایجی اوکودا ژاپنی و "بزرگترین عشق تمام دنیا" از کارلوس دیگز برزیلی جوایز برتر سی امین جشنواره فیلم مونترال را از آن خود کردند. "پیاده روی طولانی" شرح سفر یک مرد کهنسال برای یافتن عشق همراه با...

هموطن:فیلم های "پیاده روی طولانی" از ایجی اوکودا ژاپنی و "بزرگترین عشق تمام دنیا" از کارلوس دیگز برزیلی جوایز برتر سی امین جشنواره فیلم مونترال را از آن خود کردند.
"پیاده روی طولانی" شرح سفر یک مرد کهنسال برای یافتن عشق همراه با دختری جوان است. این فیلم علاوه بر کسب جایزه بزرگ جشنواره به عنوان فیلم منتخب منتقدان بین المللی و بهترین اثر هنری نیز معرفی شد.

"بزرگترین عشق تمام دنیا" هم موفق شد جایزه بزرگ را به صورت مشترک با "پیاده روی طولانی" به دست آورد. این اثر داستان دانشمندی است که پس از ابتلا به یک بیماری مهلک، خاطرات دوران کودکی اش را مرور می کند.
امسال جشنواره فیلم مونترال میزبان 22 فیلم از سراسر جهان بود و در مدت زمان 12 روز فیلم هایی را به نمایندگی از 79 کشور به نمایش گذاشت.
این رویداد هنری جایزه بهترین کارگردانی را به پاس ساخت فیلم "پروفسور پدرسن" به هنس پیتر مالند نروژی اهداء کرد.
هیات داوران مونترال هم جایزه ویژه خود را به "برف در باد" ساخته ینگ یاشو چینی اهداء کرد. این فیلم جایزه بهترین هنرپیشه زن را برای نای پینگ به ارمغان آورد.
بازی فیلیپ پیترز در نقش راننده اتوبوس فیلم "جهنم در تنگیر" تحسین منتقدان مونترال را برانگیخت و او جایزه بهترین هنرپیشه مرد را به خانه برد.
جشنواره مونترال جایزه بهترین فیلمنامه را به پاس نگارش فیلمنامه "کودک جنگ" به کریستن وگنر آلمانی اهداء و نام فیلم "دختر گیاهشناس چینی" را به عنوان محبوبترین فیلم معرفی کرد.
گای دوفو فیلمبردار این اثر نیز جایزه بهترین فیلمبرداری را دریافت کرد.منبع :

تبلیغات