جشنواره ونیز فرصتی برای انتقاد از سیاست های بوش - اخبار ستاره ها | اخبار چهره ها | سلبریتی ها

هموطن:دو تن از برترین کارگردان های جهان از شصت و سومین جشنواره فیلم ونیز به عنوان فرصتی برای انتقاد از سیاست های آمریکا استفاده کردند. الیور استون که در زمان اکران فیلمش با نام "مرکز تجارت جهانی" سکوت اختیار کرده بود در...

هموطن:دو تن از برترین کارگردان های جهان از شصت و سومین جشنواره فیلم ونیز به عنوان فرصتی برای انتقاد از سیاست های آمریکا استفاده کردند.
الیور استون که در زمان اکران فیلمش با نام "مرکز تجارت جهانی" سکوت اختیار کرده بود در جشنواره فیلم ونیز اعلام کرد که تصمیمات جورج بوش مبنی بر مبارزه بر علیه اقدامات تروریستی وی را نگران کرده است.

وی گفت: "ما نگران هستیم که اوضاع از آنچه که هست بدتر شود. من تصور می کنم که همه چیز تاریک تر از گذشته است و عواقب حمله یازدهم سپتامبر بسیار وخیم تر از روز واقعه بود. من دلایلی برای افسردگی ام دارم چرا که از کهنه سربازان جنگ ویتنام هستم و کهنه سربازان ویتنامی بسیاری را می شناسم که به سبب رویکرد ما در جنگ با عراق غمگین و افسرده هستند."
از دیگر کارگردان هایی که سیاست های رئیس جمهور آمریکا را در سال های اخیر به چالش کشیدند می توان به اسپایک لی اشاره کرد که امسال با فیلم "زمانی که دیوارها فرومی ریزد" در جشنواره فیلم ونیز حضور دارد.
وی با اشاره به اینکه آمریکا کشور ثروتمندیست، گفت: "با وجود ثروتی که در آمریکا وجود دارد به نظر نمی رسد که بوش اهمیت چندانی برای افراد فقیر قائل باشد. تا زمانی که شما فقیر هستید برای او اهمیتی ندارید اما زمانی که بر میزان پس اندازتان در بانک افزوده می شود، رفته رفته به نظر می رسد که بر میزان ارزشتان نزد رئیس جمهور افزوده شده است."منبع :

تبلیغات