بازیگر فیلم جیغ با استفاده از IVF بچه دار خواهد شد - اخبار ستاره ها | اخبار چهره ها | سلبریتی ها

هموطن:کمتر کسی است که فیلم ترسناک جیغ )scream( ساخته وس کریون را ندیده باشد. این فیلم سال 1996 به نمایش درآمد و پیامد موفقیت چشمگیر آن، اکران قسمت های دوم و سوم در سال های بعد بود.حتی چند سال بعد از اکران قسمت...

هموطن:کمتر کسی است که فیلم ترسناک جیغ )scream( ساخته وس کریون را ندیده باشد. این فیلم سال 1996 به نمایش درآمد و پیامد موفقیت چشمگیر آن، اکران قسمت های دوم و سوم در سال های بعد بود.حتی چند سال بعد از اکران قسمت اول، یک فیلم خنده دار به نام سینمای ترسناک )scary movie( ساخته شد که با قسمت هایی از این فیلم و بازیگران آن شوخی کرده بود.

یکی از وجوه برجسته فیلم جیغ، شخصیت پردازی قوی کارگران آن است به طوری که حتی مدت ها پس از دیدن فیلم، خصوصیات بازیگران آن و نقشی که داشتند در ذهن می ماند.
اگر به خاطر داشته باشید، دو تن از شخصیت های اصلی فیلم را یک خبرنگار تلویزیونی فوق العاده سمج به نام گیل ودرز با هنرمندی کورتنی کاکس و مردی که همه جا به دنبال اوست و ظاهرا خیلی از این خانم فضول خوشش می آید به نام دوایت ریلی (دووی) با هنرمندی دیویدآرکوئت تشکیل می دهند.
جالب است بدانید این دو نفر جدا از فیلم واقعا عاشق یکدیگر شده بودند. با اینکه خانم کاکس 7 سال از دیویدآرکوئت بزرگتر است، این موضوع از علاقه این دو به یکدیگر کم نکرد و موجب شد این زوج هالیوودی سال 1999 با هم ازدواج کنند.
در هر حال، ازدواج در سنین بالا به خصوص برای خانم ها مشکلات خاص خودش را دارد که برخی از آنها فقط با عشق حل نمی شوند. در حال حاضر خانم کاکس 42 ساله که یک دختر دو ساله هم دارد، بسیار علاقه دارد که مجددا بچه دار شود تا دخترش یک خواهر یا برادر داشته باشد.
کورتنی کاکس که غیر از بازی در مجموعه فیلم های جیغ، در فیلم معروف کارآگاه حیوانات و نیز سریال بسیار محبوب دوستان )friends( نیز بازی کرده، نسبت به تنهایی دختر کوچک دو ساله اش بسیار نگران است. وی در حال حاضر مشغول انجام درمان های اولیه به منظور انجام حاملگی آزمایشگاهی )IVF( است.
جالب اینجاست که خود وی اخیرا طی مصاحبه ای اعلام کرده با آنکه در حال حاضر آمادگی زیادی برای انجام باروری آزمایشگاهی ندارد، ولی با توجه به سنش قصد دارد هر چه زودتر این کار صورت پذیرد. هم اکنون او مشغول انجام آزمایش های خونی و درمان های اولیه برای شروع باروری آزمایشگاهی است.
باروری آزمایشگاهی در حقیقت جزو تکنولوژی های کمک کننده به باروری ART است. تکنیک های جدید کمک باروری، انقلابی در درمان ناباروری ایجاد کرده اند و هر سال هزاران نوزاد با استفاده از این روش به دنیا می آیند.
در حقیقت پیشرفت های روزافزون علم پزشکی بسیاری از زوجین را قادر ساخته تا حتما در شرایط سخت بچه دار شوند.
تیم متخصصان انجام تکنولوژی های کمک کننده به باروری از پزشکان، روانشناسان، متخصصان جنین شناسی، تکنسین های آزمایشگاه و پرستاران تشکیل می شود که با همکاری یکدیگر به زوجین کمک می کنند تا بچه دار شوند.
مهم ترین تکنیک های کمک کننده به باروری عبارتند از حاملگی آزمایشگاهی یا IVF، تحریک الکتریکی انزال به ویژه در مردانی که آسیب نخاعی دارند، برداشتن اسپرم از قسمتی از دستگاه تناسلی مرد و تزریق آن به داخل سیتوپلاسم یک تخمک به منظور انجام لقاح.
از میان این تکنیک ها، باروری آزمایشگاهی موثرین تکنیک است. این تکنیک به ویژه در مواردی که ناباروری یا کم باروری همراه با انسداد یا بسته شدن لوله های رحمی است، مورد استفاده قرار می گیرد. روش کار به این صورت است که ابتدا رشد تخمک در تخمدان را تحریک می کنند. سپس تخمک های رسیده و بالغ درست قبل از انجام تخمک گذاری از تخمدان گرفته می شوند. درمرحله بعد تخمک را در آزمایشگاه و در یک محیط کشت ساده با اسپرم یک مرد لقاح می دهند. 3 تا 5 روز پس از انجام لقاح، جنین ها در رحم کاشته می شوند.
باروری آزمایشگاهی در صورت بسته بودن هر دو لوله رحمی، وجود بافت های رحمی نابه جا (اندومتریوز)، ناباروی غیرقابل توجیه، ناباروی به واسطه فاکتور گردن رحمی، اختلالات تخمک گذاری و ناباروی به واسطه فاکتور مردانه یک درمان بسیار موثر است و به عنوان خط اول درمانی توصیه می شود.
بدیهی است، برای انجام یک باروری آزمایشگاهی مناسب، دستگاه تولید مثل زن باید سالم باشد و به خوبی به داروها پاسخ دهد و بتواند تخمک گذاری کند یا از تخمک های کاشته شده استفاده کرده، آنها را حفظ کند.
مرد نیز باید اسپرم سالمی داشته باشد. باروری آزمایشگاهی عوارضی هم دارد که یکی از آنها چند قلوزایی است. وزن کم و برخی نقایص احتمالی حین تولد نیز از جمله عوارض کمتر شایع است. درحال حاضر تحقیقات زیادی درباره نقایص حین تولد و رفع آنها در حال انجام است.
با توجه به این مسائل، خانم کورتنی کاکس ادعا کرده در صورتی که نتواند از طریق باروری آزمایشگاهی دارای فرزند شود، قصد دارد به همراه شوهرش کودکی را به فرزندی پذیرفته، او را به عنوان بچه دوم خودشان قبول کنند.

منبع :

تبلیغات