یک زوج پیر به فیلمخانه ملی می آیند - اخبار ستاره ها | اخبار چهره ها | سلبریتی ها

هموطن:هفتمین برنامه از شصتمین دوره جلسات نمایش فیلمخانه ملی ایران فردا به نمایش فیلم "یک زوج پیر بودند" اختصاص دارد. روز سه شنبه 17 مردادماه در ادامه شصتمین دوره جلسات نمایش فیلمخانه ملی ایران (تابستان 1385) "یک زوج پیر بودند"...

هموطن:هفتمین برنامه از شصتمین دوره جلسات نمایش فیلمخانه ملی ایران فردا به نمایش فیلم "یک زوج پیر بودند" اختصاص دارد.
روز سه شنبه 17 مردادماه در ادامه شصتمین دوره جلسات نمایش فیلمخانه ملی ایران (تابستان 1385) "یک زوج پیر بودند" ساخته گریگوری چوخرای محصول 1964 شوروی با نقش آفرینی و. کولپاکف، کالینا پولسکیخ و نیکلای سرجیف ساعت 18 برای اعضا در سینما صحرا به نمایش درمی آید.

گریگوری چوخرای در سال 1921 در اوکراین متولد شد، در سال 1939 تحصیلات خود را در مدرسه فیلم ایالتی نیمه تمام رها کرد و در جنگ جهانی دوم به خدمت نیروی هوایی استالینگراد درآمد. پس از جنگ دوباره به مدرسه فیلم ایالتی بازگشت و زیر نظر سرگئی یوتکه ویچ و میخائیل روم آموزش دید.
او در سال 1951 فارغ التحصیل شد و در مقام دستیار کارگردان به فعالیت پرداخت. سپس به مسفیلم در مسکو رفت و نخستین فیلمش را با نام "چهل و یکمین" که بازسازی فیلم مشهور دیگری به همین نام بود کارگردانی کرد. سایر فیلم های مهم چوخرای عبارتند از "سرود یک سرباز" (1959)، "آسمان صاف" (1961)، "مردم" (1966) و "نبرد استالینگراد" (1970).
منبع :

تبلیغات