آکاایران: گله رویا تیموریان از سرنوشت اجرای یک نمایش

آکاایران رویا تیموریان که قرار بود با همراهی همسرش مسعود رایگان نمایشی را درباره بیماری ایدز در شهرهای مختلف اجرا کند، گفت: متاسفانه در اجرای این پروژه، سازمان بهزیستی رفتار خوشایندی با ما نداشت و به تعهدهایی که از قبل ما داشت، پایبند نماند.

صبا- این هنرمند تئاتر و سینما گفت: نمایش «دو مرد در یک اتاق» را در دو مقطع مختلف در تهران اجرا کردیم اما بعد از دومین اجرای آن، سازمان بهزیستی به تعهدهای خود عمل نکرد و این در حالی بود که ما با آن ها قرارداد مکتوب و امضا شده داشتیم اما با وجود پیگیری های مان و برگزاری چندین جلسه، به تعهدهای مالی خود عمل نکردند.
تیموریان یادآور شد: در زمان دکتر هاشمی رییس پیشین سازمان بهزیستی کل کشور یکی از معاونان ایشان آقای نصیری مسئولیت این قرارداد و اجرای آن را برعهده داشت اما متاسفانه بعد از گذشت 2 سال به هیچ یک از تعهدهایشان عمل نکردند.
این هنرمند افزود: جالب است که وقتی پروژه ای شروع می شود، ما آرتیست های بزرگ دنیا هستیم اما همین که نوبت به انجام تعهدها می رسد، حتی جواب تلفن مان را هم نمی دهند!
تیموریان گفت: بدتر از همه این است که وقتی گروه اجرایی به آن ها مراجعه کرده اند، به این گروه گفته اند که من و آقای رایگان پول را گرفته ایم و با آن ها تسویه حساب نکرده ایم! در حالی که چنین چیزی به هیچ وجه درست نیست.
وی با اشاره به پیگیری های متعدد برای تسویه حساب گروه تصریح کرد: حتی چندین بار برای ملاقات با رییس جدید تماس گرفتیم اما میسر نشد. دفتر رئیس سابق بهزیستی رفتیم اما هیچ پاسخی نگرفتیم و بعد از گذشت این مدت همچنان به بچه های گروه تئاترمان بدهکاریم. مسئول طرف قرارداد ما هم که پست بالاتری در وزارت بهداشت گرفته است.
بازیگر نمایش های «عروسی خون» و «خانه برنارد آلبا» خاطر نشان کرد: اگر چنین پروژه ای در کشوری دیگر اجرا می شد، حتما مورد حمایت قرار می گرفت؛ همچنان که همزمان با اجراهای ما در تهران، نشریات خارجی هم به این نمایش پرداختند اما متأسفانه اینجا انگار برای کسی اهمیتی ندارد.
متن نمایش«دو مرد در یک اتاق» سال 1986 به سفارش سازمان ملل و توسط دو نویسنده سوئدی و فنلاندی نوشته شده است و ماجرای آن درباره بیماری ایدز به عنوان طاعون قرن است.
دو سال پیش مسعود رایگان متن این نمایش را ترجمه و آن را کارگردانی کرد. وی ایفاگر یکی از نقش های این نمایش نیز بود و تیموریان نیز به عنوان مشاور کارگردان با این اجرا همکاری داشت.  قرار بود این نمایش به عنوان یک اثر آموزشی درباره بیماری ایدز بعد از تهران در دیگر شهرها و حتی کشورهای همسایه هم به صحنه برود اما بعد از اجرای آن در دو مقطع متفاوت در تهران، اجرای این اثر متوقف شد.

 

 به گزارش آکاایران از بازیگران بیشتر بدانید

  • «عشق من حامد بهداد» در زندان اوین!
  • جدیدترین سوتی در شبکه سه عکس/جام نیوز
  • جدیدترین عکس ها و خبرها از «به رنگ اقناع»
  • جنجال جدید میلی کروز با موهای عجیبش! عکس
  • حضور دو زوج سینمایی جنجالی در یک فیلم
  • رد پای گاف تلویزیونی/ خمسه و درخواست اجرای ترانه شجریان