Image result for ‫امروز 3 آذر تولد کیه نمناک‬‎

آکاایران:امروز 3 آذر  ماه, مصادف با تاریخ تولد یا تاریخ درگذشت برخی از هنرمندان,بازیگران، بازکنان و خیلی از چهره های مشهور ایرانی می باشد. اگر برایتان جالب است که بدانید کدام یک از چهره های مشهور ایرانی در تاریخ  3 آذر ماه بدنیا آمده یا در گذشته اند. در ادامه ی این مقاله از مجموعه مقالات آکاایران, با ما همراه باشید.

این چهره های مشهوردر تاریخ 3 آذر  متولد شده اند:

کیهان کلهر( متولد 3 آذر 1342) آهنگساز  و نوازنده ایرانی

Image result for ‫کیهان کلهر(‬‎

فارغ التحصیل رشته آهنگسازی از دانشگاه کارلتون اتاوا کانادا می باشد، اصالتا کرمانشاهی می باشد و کمانچه ساز تخصصی اش است، در کنار کمانچه، تنبور، سه‌ تار و شاه‌ کمان نیز می‌ نوازد.در خانواده‌ای کرمانشاهی و موسیقی دوست در تهران به دنیا آمد

کار موسیقی را از پنج سالگی به صورت آزاد شروع کرد دوازده ساله بود که به صورت حرفه‌ ای به موسیقی پرداخت و در سیزده سالگی با ارکستر رادیو تلویزیون کرمانشاه شروع به همکاری کرد.

کیهان کلهر سال ها پیش با زهره سلطان آبادی ازدواج کرده است.

Related image

وی در مستندی به نام موسیقی غریبه‌ ها اعلام می‌ کند که در حین جنگ ما بین ایران و عراق، موشکی به خانه‌ شان برخورد کرده و سپس برادر و کل خانواده‌ اش را از دست می‌ دهد.

وی همراه با نوازنده باقلامای ترکیه، اردال ارزنجان کنسرت‌ هایی را هم در مناطق مختلف جهان در حال اجرا دارد و آلبومی نیز با این نوازنده کرد به نام The Wind در شرکت ECM ارائه کرده‌ است.کلهر همچنین در ژانویه سال ۲۰۰۸ میلادی کنسرتی را به همراه کوارت زهی بروکلین رایدر در شهر نیویورک به روی صحنه برد که در آن قطعاتی از آلبوم شهر خاموش نواخته شد.

دیل کارنگی (متولد 24 نوامبر 1888) نویسنده آمریکایی

Related image

وی نویسنده روانشناس و مربی تعلیم و تربیت آمریکایی بود. کارنگی در ۱ نوامبر ۱۹۵۵ میلادی در نیویورک درگذشت.

کارنگی خانواده فقیری داشت و در نوجوانی فروشندگی میکرد سال 1912 به نیویورک نقل مکان کرد و به کار تدریس پرداخت.سخنان وی در یک جزوه جمع آوری شد و در کتاب "روش های علمی برای کسب و کار مردان در سال 1926 به چاپ رسید .وی در سال 1930 پس از شرکت در برنامه رادیویی و چاپ کتاب آیین دوستیابی به معروفیت رسید.

 

 

تبلیغات