Image result for ‫امروز تولد کیه‬‎

آکاایران: امروز چهار روز از آغاز فصل پاییز و ماه مهر میگذرد و تا چشم بر هم بگذاریم آبان هم از راه میرسد.امروز 4 مهر همزمان با سالروز تولد و درگذشت افراد زیادی در دنیا است که ما در این مقاله به معرفی چهره های مشهور ایرانی که در این روز متولد شده اند میپردازیم.

این چهره های مشهور ایرانی در 4 مهر ماه متولد شده اند

حبیب محبیان

حبیب محبیان معروف به حبیب (زادهٔ ۴ مهر۱۳۲۶ در شمیران – درگذشتهٔ ۲۱ خرداد ۱۳۹۵ در  رامسر)، خواننده، آهنگساز، نوازنده و ترانه‌سرای سرشناس و صاحب سبک ایرانی بود.

Image result for ‫حبیب محبیان‬‎

حبیب محبیان خواننده کشورمان متولد 4 مهر است

او در دههٔ ۱۳۵۰ خورشیدی با آلبوم مرد تنهای شب به شهرت رسید. جنس صدای متمایز حبیب، استفاده‌اش از گیتار ۱۲ سیمی و آهنگسازی متأثر از موسیقی راک غربی، او را به‌عنوان هنرمندی متفاوت به موسیقی پاپ ایران معرفی کرد.

هما روستا

هما روستا (تولد ۴ مهر ۱۳۲۵–فوت ۴ مهر ۱۳۹۴)بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان و مترجم ایرانی بود.

Related image

او برای بازی در فیلم ملک خاتون برنده جایزه بهترین بازیگر زن از «جشنواره هنری ادبی روستا» شد، برای بازی در تلهتئاتر شعبده‌باز برنده جایزه بهترین بازیگر زن از جشنواره سیما شد، و برای بازی در فیلم‌های تمام وسوسه‌های زمین و از کرخه تا راین نامزد سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر و برای پرنده کوچک خوشبختی نامزد دریافت لوح زرین جشنواره فیلم فجر شد، و برای بازی در لژیون نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن از سومین جشن خانه سینما شد.

 

تبلیغات