آکاایران: آشنایی با جوان ترین حرفه ای جهان: دان هیل؛ امیدوار به آینده
بسیاری از بدنسازان هستند که سال ها در رده آماتوری باقی می مانند و در سن بالای 35 سال فرصت حضور در رقابت های حرفه ای را پیدا می کنند. اما این قاعده در مورد «دان هیل» صدق نمی کند. این بدنساز 180 سانتی جوان ترین حرفه ای حال حاضر جهان است…

بسیاری از بدنسازان هستند که سال ها در رده آماتوری باقی می مانند و در سن بالای 35 سال فرصت حضور در رقابت های حرفه ای را پیدا می کنند. اما این قاعده در مورد «دان هیل» صدق نمی کند. این بدنساز 180 سانتی جوان ترین حرفه ای حال حاضر جهان است.

وقتی دان هیل در 14 سالگی، در یک باشگاه پرورش اندام ثبت نام کرد هیچ فکر نمی کرد که راه پیشرفت را اینقدر سریع بپیماید.  او می خواست کمی از چربی های بدنش را کم کند و به تنها چیزی که فکر نمی کرد مسابقات پرورش اندام بود. در واقع او تا 14 سالگی شناخت چندانی از بدنسازی نداشت و وقتی پدرش به خاطر ناراحتی زانو مجبور شد در یک باشگاه ثبت نام کند، دان همراه پدرش به باشگاه رفت و همانجا بود که تصمیم گرفت کمی لاغر شود. او شروع به تمرین هوازی کرد و از یک نوجوان 74 کیلویی به یک آدم لاغر 53 کیلویی تبدیل شد!  اما این هم خوب نبود! دان فهمید که اشتباه کرده و به همین دلیل برنامه تمرین با وزنه را پیش گرفت و پس از آن بود که به بدنسازی علاقه مند شد.

دان هیل اولین بار در سال 2004 در یک مسابقه پرورش اندام شرکت کرد و چهارده هفته بعد توانست در دو مسابقه محلی در رده جوانان قهرمان شود. این ماجرا ادامه داشت تا اینکه او موفق شد در سن 20 سالگی قهرمان جوانان آماتورهای جهان شود. هیل که در آلمان عناوین متعددی دارد، در 23 سالگی موفق به راهیابی به جمع حرفه ای ها شده و قصد دارد در همین امسال در رقابت ها شرکت کند. او در این باره می گوید: «چیزی برای از دست دادن ندارم. چون هر نتیجه ای که بگیرم برای من یک موفقیت محسوب می شود.»

او آنقدر واقع بین هست که بداند فعلاً بختی برای ستاره شدن ندارد و می گوید: «بدنسازانی که می خواهم با آن ها مسابقه بدهم، همگی حداقل 10 سال از من بزرگتر هستند.»

دان که در زمان مسابقه به وزن 110 کیلو می رسد، سیستم های تمرینی اش را از دوریان یتس الگوبرداری کرده و می گوید: «در اروپا سیستم تمرین سنگین با تکرارهای کم رواج زیادی دارد و من هم از این روش بهره های زیادی گرفته ام.» او در زمینه تغذیه نیز به رژیم های کم کربوهیدرات علاقه ای ندارد و معتقد است این نوع رژیم غذایی اشتباه بزرگی است.

.

منبع : edcoan.irarchives