loading...

آکاایران: بیوگرافی سهراب مرادی – Sohrab Moradi

زندگینامه امیرحسین مرادی

بیوگرافی سهراب مرادی – Sohrab Moradi -آکا

آکاایران: بیوگرافی سهراب مرادی – Sohrab Moradi

سهراب مرادی (زاده ۳۱ شهریور ۱۳۶۷ در سده لنجان) درشهرستان لنجان (زرین شهر) در استان اصفهان، وزنه بردار اهل ایران است. وی از کودکی به ورزش در رشته ژیمناستیک علاقه مند بود اما در ۹ سالگی به رشته وزنه برداری رو آورد و در زادگاه خود به ورزش پرداخت.

به گزارش آکاایران: سهراب مرادی که دارای دیپلم تجربی است، در رشته وزنه برداری توانست به قهرمانی ایران، آسیا و جهان دست پیدا کند. وی قهرمانی های زیادی در کشور دارد، همچنین ۳ مدال طلای باشگاه های آسیا، ۲ طلای بزرگسالان آسیا در کشور کره جنوبی سال ۲۰۱۲ و یک برنز جوانان جهان را در سال ۲۰۰۹ در اختیار دارد.

سهراب مرادی در سال ۲۰۱۲ با کسب ۲ مدال طلای دوضرب و مجموع و یک مدال نقره یک ضرب قهرمان آسیا شد.

همچنین در پایان چهل و سومین دوره مسابقات قهرمانی آسیا در کره جنوبی، سهراب مرادی به عنوان بهترین وزنه بردار مسابقات معرفی شده است.

مرادی در مسابقات بزرگ المپیک ۲۰۱۲ لندن در جمع کاروان ورزشی ایران حضور داشت.

قهرمانی آسیا

سهراب مرادی در مسابقات قهرمانی آسیا در سال های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۲ به مدال طلا دست یافته است.

المپیک ۲۰۱۲

سهراب مرادی در رقابت های المپیک لندن حضور داشت که در مسابقات هشتاد و پنج کیلوگرم، با سه ضربه ناموفق در مرحله یک ضرب از رقابت ها حذف شد.

دوپینگ و محرومیت

دکتر مونیکا اونگار مسئول بخش حقوقی فدراسیون بین المللی وزنه برداری، در مهر ماه ۱۳۹۲ اعلام کرد: یاسین باقری و سهراب مرادی دو وزنه بردار ایرانی هستند که دوپینگشان مثبت اعلام شده و هر دو برای دو سال از حضور در رقابت های جهانی محروم شده اند.

پایان محرومیت دو ساله وزنه بردار المپیکی ایران

و ز نه بر د ار المپیکی ایران که در سال ۲۰۱۳ به دلیل مثبت شدن تست دوپینگ با محرومیت دو ساله مواجه شد، از این پس می تواند در میادین حاضر شود.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سهراب مرادی، و ز نه بر د ار المپیکی ایران در جریان مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۳ تست دوپینگ داد که نتیجه آزمایش او (به دلیل مصرف متادون) مثبت اعلام شد تا به مدت دو سال از حضور در میادین محروم شود. همچنین مرادی مقام قهرمانی آسیا را نیز از دست داد.

تاریخ شروع محرومیت مرادی از دوم تیر ماه سال ۹۲ (۲۳ ژوئن ۲۰۱۳) بود و دوم تیر ماه ۹۴ (۲۳ ژوئن ۲۰۱۵) نیز به پایان رسید.

مرادی اکنون به یک وزن بالاتر یعنی ۹۴ کیلوگرم آمده و گفته می شود تمرینات خوبی را پشت سر گذاشته و برای مسابقات جهانی آمریکا آماده می شود و یکی از مدعیان این وزن خواهد بود.

سهراب مرادی یکی از چهره های ناکام المپیک لندن است که به دلیل سه بار انداختن وزنه ۱۶۶ کیلوگرم اوت کرد. او پس از این ناکامی راه خود را از پنج و ز نه بر د ار المپیکی جدا کرد و به اردوی تیم ملی که در آن زمان کوروش باقری سرمربی بود، اضافه شد. در نهایت نیز با مثبت اعلام شدن آزمایش دوپینگش پس از مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۳ نتوانست در هیچ رقابت دیگری حاضر شود.

المپیک ۲۰۱۶

سهراب مرادی توانست در بازی های المپیک تابستانی ۲۰۱۶ ریو دو ژانیرو در وزن ۹۴ کیلوگرم در مجموع با بالابردن وزنه ۴۰۳ کیلوگرم موفق به کسب مدال طلا شود.

در نهمین روز بازی های المپیک ریو سهراب مرادی  و علی هاشمی در دسته ۹۴ کیلوگرم وزنه برداری بر روی تخته رفتند که مرادی توانست مدال طلای المپیک را به دست آورد.

همچنین علی هاشمی با ۱۷۳کیلوگرم در  یک ضرب، ۲۱۰ کیلوگرم در دوضرب  و مجموع۳۸۳ کیلوگرم هفتم شد.

حرکت یک ضرب

علی هاشمی در اولین حرکت پشت وزنه ۱۷۲ کیلوگرم قرار گرفت که آن را انداخت.  انوشیروانی سرمربی تیم ملی برای دومین حرکت هاشمی یک کیلوگرم به وزنه درخواستی اضافه کرد و نماینده ایران باید ۱۷۳ کیلوگرم را مهار می کرد که ناموفق بود. او در سومین حرکت و در شرایطی که در آستانه حذف از المپیک بود موفق به ثبت رکورد ۱۷۳ کیلوگرم شد.  او در یک ضرب هفتم  شد.

سهراب مرادی کار خود را در یک ضرب باید با مهارر وزنه ۱۷۸ کیلوگرم آغاز  می کرد که ناموفق بود اما در دومین حرکت موفق شد ۱۷۸ کیلوگرم را به ثبت برساند. مرادی به عنوان آخرین وزنه بردار برای مهار وزنه ۱۸۲ کیلویی به روی تخته رفت که موفق شد آن را بلند کند و با اختلاف پنج کیلوگرم نسبت به نفر دوم این دسته، در رده نخست قرار گرفت.

حرکت دوضرب

هاشمی در اولین حرکت باید ۲۱۰ کیلوگرم را مهار می کرد که موفق عمل کرد. هاشمی در دومین حرکت پشت وزنه ۲۲۰ کیلوگرم قرار گرفت که نتوانست وزنه را بر روی سینه بکشد.

او در سومین حرکت خود نیز باز هم نتوانست از پس وزنه ۲۲۰ کیلوگرم برآید و  با همان ۲۱۰ کیلوگرم به کار خود پایان داد و  در مجموع دو حرکت ۳۸۳ کیلوگرم را به ثبت رساند.

مرادی کار خود را در دوضرب با مهار ۲۲۱ کیلوگرم آغاز کرد که با مهار همین وزنه قهرمانی اش در المپیک قطعی شد. او که خیالش از قهرمانی راحت شده بود، برای حرکات دوم و سوم به وزنه ۲۳۴ کیلوگرم حمله کرد تا رکورد المپیک را بشکند اما نا موفق بود.

با این حال وزنه برداری ایران تابحال با دو طلای کیانوش رستمی و سهراب مرادی توانسته کاروان ایران را در جدوا مدالها تا مکان بیستم بالا بکشد.

نتایج دسته ۹۴ کیلوگرم:

۱-سهراب مرادی از ایران  با رکورد ۱۸۲ یک ضرب، ۲۲۱ دوضرب  و مجموع ۴۰۳ کیلوگرم ( مدال طلا)

۲-واژدیم استرالتسو از بلاروس با رکورد ۱۷۵ یک ضرب، ۲۲۰ دوضرب  و مجموع ۳۹۵ کیلوگرم ( مدال نقره)

۳-آیوریماس دیژبالیس از لیتوانی با رکورد ۱۷۷ یک ضرب، ۲۱۵ دوضرب  و مجموع ۳۹۲ کیلوگرم (مدال برنز)

سهراب مرادی مدال خود را به رهبر انقلاب و ملت ایران تقدیم کرد

مسابقات دسته ۹۴ کیلوگرم وزنه برداری سی و یکمین دوره بازیهای المپیک بامداد امروز یکشنبه آغاز شد که تیم ملی ایران با دو وزنه بردار این در این رقابت حضور یافت کرد و موفق به کسب یک مدال طلا و صعود به رده بیستم جدول توزیع مدال ها شد.

سهراب مرادی پس از کسب مدال طلا در این مسابقات ضمن ابراز خرسندی از این موفقیت گفت: مدال طلایم را به رهبر معظم انقلاب و مردم عزیز ایران تقدیم می کنم. همچنین از زحمات رئیس فدراسیون و سرمربی تیم ملی هم تشکر می کنم.

دوپینگ و محرومیت سهراب مرادی دکتر مونیکا اونگار مسئول بخش حقوقی فدراسیون بین المللی وزنه برداری، در مهر ماه ۱۳۹۲ اعلام کرد: یاسین باقری و سهراب مرادی دو وزنه بردار ایرانی هستند که دوپینگشان مثبت اعلام شده و هر دو برای دو سال از حضور در رقابت های جهانی محروم شده اند.

زندگینامه سهراب مرادی

بیوگرافی سهراب مرادی – Sohrab Moradi -آکا

عکسهای نوین سهراب مرادی

بیوگرافی سهراب مرادی – Sohrab Moradi -آکا

بیوگرافی سهراب مرادی وزنه بردار ایرانی

بیوگرافی سهراب مرادی – Sohrab Moradi -آکا

سهراب مرادی قهرمان وزنه برداری المپیک ۲۰۱۶

بیوگرافی سهراب مرادی – Sohrab Moradi -آکا

سهراب مرادی دارنده مدال طلای المپیک ریو

بیوگرافی سهراب مرادی – Sohrab Moradi -آکا

تصاویر دیدنی از سهراب مرادی

بیوگرافی سهراب مرادی – Sohrab Moradi -آکا

کسب مدال طلای المپیک ۲۰۱۶ توسط سهراب مرادی

بیوگرافی سهراب مرادی – Sohrab Moradi -آکا

آلبوم تصاویر زیبای سهراب مرادی وزنه بردار

بیوگرافی سهراب مرادی – Sohrab Moradi -آکا

Add to Anti-Banner

 

.

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

زندگینامه امیرحسین مرادی

تبلیغات