جعفری، منصور - بیوگرافی شعرا ، بیوگرافی نویسندگان ، بیوگرافی خواننده ها

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد جعفری، منصور ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت بیوگرافی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

«من بیشتر با مادربزرگم که ساکن میدان ژاله بود زندگی می کردم و تمام خاطرات کودکیم دردوران مدرسه خلاصه می شود که در دبستان مهرجو خیابان نادری تمام مدت با دوستان مشغول شیطنت بودیم.»
منصور تا ۱۳ سالگی در ایران بود و سپس ایران را برای همیشه تا به امروز ترک می کند و به قصد ادامه تحصیل راهی آمریکا می شود. منصور در بازار مبل دلاوران به فروشندگی مشغول بود
«در سال ۱۳۶۴ از ایران به صورت قانونی برای ادامه تحصیل خارج شدم ولی با دلتنگی و ناراحتی بسیار زیاد، به دلیل دور شدن از خانواده و دوستانم، ایران را ترک کردم. بعد از مدتی وارد مدرسه ای در لوس آنجلس شدم که توانستم دوستان زیادی که پیدا کنم و دوری از عزیزانم برایم قابل تحمل تر شد.»
منصور پس از اتمام دوران تحصیل در دبیرستان به عنوان همخوان روی صحنه و هم چنین در استودیوهای ضبط موسیقی کار پرداخت و منصور کم کم به کار ضبط موسیقی آشنا شد و بالاخره موسیقیدانی که قبلاً با او سابقهٔ هم کاری داشت او را به منظور تنظیم آهنگ ها در پروژه شخصی خویش وارد کرد و او را استخدام کرد.
منصور اولین آلبوم خود را با سرمایهٔ شخصی حاصل از درآمد فروشگاه موبایل متعلق به خود در سال ۱۳۷۰ آغاز کرد. منصور در این رابطه گفته بود:
اولین آلبوم و اولین پروژه منصور ۳ سال طول کشید زیرا منصور می خواست که برای اولین کارش از بهترین امکانات ضبط صدا و موسیقی استفاده کند و این فاصله به او فرصت خوبی داد تا زیر نظر استادان آواز، تکنیک آوازش را بهتر از گذشته نماید. منصور معلم اول موسیقی خود را عبدی یمینی معرفی می کند. کسی که در آلبو م اول و تاقبل از عزیمت به ایران با او همکاری داشت
آلبوم «فرفره های بی باد» در اوت ۱۹۹۴ (مرداد ۱۳۷۳) توسط شرکت کلتکس رکوردز به بازار و علاقه مندان موسیقی عرضه می شود. استقبال گسترده از این آلبوم منصور را به ادامه راه تشویق می کند.
همکاری منصور با شرکت «کلتکس رکوردز» دوباره آغاز می شود تا یکی از بهترین آلبوم های منصور به بازار عرضه شود. اولین و مهم ترین ویژگی بارز ترانه های آلبوم قایق کاغذی، استفاده از نماد بود.
ترانه سرایانی که در این آلبوم حضور داشتند، در متن ترانه های خود برای تفهیم و بیان مطلب از نمادها استفاده می کردند و این شاید بهترین نکته ای بود که می شد در ساختار ترانه های آلبوم قایق کاغذی دید.
دومین ویژگی که در ترانه های آلبوم قایق کاغذی مشاهده می شد، کوتاهی و لحن ساده ترانه ها بود. روی هم رفته در این آلبوم، ترانه ها بسیار ساده تر از ترانه های دو آلبوم قبلی بودند
آهنگ «پرنده های بی وطن»، «عطر گل یخ» و «قایق کاغذی» و «چشم سیات» به سرعت محبوب می شوند، نام منصور پس از ارائهٔ این آلبوم بر سر زبان ها می افتد.
این آلبوم در مارس ۲۰۰۰ (اسفند ۱۳۷۹) توسط شرکت کلتکس رکوردز به بازار عرضه می شود. منصور در این باره گفته است که قطعه «فقط به خاطر تو» بیانگر علاقه وی به موسیقی را نشان می دهد و از تمایل خود به موسیقی در دوران کودکی یاد می کند و با وجود اینکه موسیقی پاپ اصل کار است، علاقه خاصی هم به موسیقی سنتی و اصیل ایرانی دارد.
از طرفی ارائهٔ این آلبوم حواشی نیز در پی دارد. مریم حیدرزاده ادعا می کند که در شعر آهنگ «فقط به خاطر تو» که توسط پاکسیما زکی پور سروده شده است از شعر «فقط به خاطر تو» سرودهٔ خودش، سوءاستفاده شده است. منصور مجبور به عذر خواهی شده و در نماهنگ این اثر به نام مریم حیدرزاده نیز اشاره می کند.
برای همین کارهای جدیدی که در آن آلبوم کردم در ادامه کارهای هیجان انگیزی که در کارهای قبلی ام هم بود؛ ولی یک مقدار دیگر آنجا با تجربیاتی که کسب کرده بودم، راحت تر ارائه کردم از طریق موزیک پرهیجان و پر انرژی.
یک سال پس از ارائهٔ آلبوم موفق «فقط به خاطر تو» اینبار در سومین همکاری با شرکت ترانه منصور آلبوم «زندگی» را روانهٔ بازار می کند. آلبومی که تم اصلی آن متفاوت از آلبوم های قبلی او بود. منصور دربارهٔ این آلبوم می گوید: «من موهایم را بلند کردم زیرا می خواستم نسبت به ویدئوهای قبلی ظاهر متفاوتی داشته باشم. من به همراه گروه به Arizona , New Mexico , Texas, Grand Canyon , Monument Park و White Sands رفتیم و موزیک ویدئو تهیه کردیم که تجربه بسیار خوبی برایم بود.» فروش این آلبوم رکورد فروش آلبوم قبلی را نیز شکست و تبدیل به پر فروش ترین اثر منصور شد.
یک سال می گذرد. تیزر موزیک ویدئوی “منو ببخش” ارائه می شود و منصور با آلبوم جدید خود به نام “دیوونه” به عنوان چهارمین همکاری با شرکت ترانه به صحنه بر می گردد. آهنگ های “قرارمون یادت نره” و “عزیز دلمی” به سرعت محبوب می شوند. منصور برای اولین بار بین خوانندگان ایرانی برای تمام آهنگ ها، به جز “ترانه بی ترانه” موزیک ویدئو حرفه ای ضبط می کند. حاشیه سازترین خبر این آلبوم خداحافظی “کندس نیل (Candice Neil)” مدل اسپانیایی-لبنانی با ویدئو “قرارمون یادت نره” از کارهای منصور است. او در موزیک ویدئوهای دو آلبوم قبلی به عنوان معشوقه منصور ایفای نقش کرده بود. منصور در مصاحبه هایش می گوید: “از تکرار متنفر است” و همین را دلیل قطع همکاری با این مدل عنوان می کند.
این آلبوم در مارس ۲۰۰۵ به بازار عرضه شد. چند ماه قبل از عرصه آلبوم تیزر موزیک ویدئو «آزادی» و «فراری» پخش می شود و نوید سبک جدیدی را به طرافداران منصور می دهد. ویدئو «آزادی»، پرخرج ترین موزیک ویدئو ایرانی تا آن زمان نام می گیرد که بابک شکریان، کارگردان ایرانی-آمریکایی آن را برای منصور تهیه کرده است. پس از آن ویدئو «عیدی ندارم» پخش می شود. این موزیک ویدئو برای گرامیداشت قربانیان زلزله بم تهیه شده بود و مورد استقبال واقع می شود. منصور درباره تهیه این موزیک ویدئو می گوید:
در طی سال های اخیر موجی از انتقادات از طرف مردم و طرفداران متوجه منصور بوده و عدهٔ زیادی از هوادارانش بر این عقیده هستند که سطح کارهای او در این سالهای اخیر بسیار تنزل پیدا کرده و انتظارات طرفداران را بر آورده نکرده است. بیشتر این انتقادات از آلبوم فراری به بعد شکل گرفت و در آلبوم جنجالی به اوج خود رسید. بعضی دیگر نیز نزول منصور را به ازدواج این هنرمند نسبت می دهند و می گویند ازدواج منصور به شدت بر کارهای او تأثیر منفی گذاشته و مثل قبل وقت و هزینهٔ کافی را صرف کارهایش نمی کند و بیشتر به اهنگ های کنسرتی (تبلیغاتی) روی آورده است. منصور تا کنون پاسخ روشنی به انتقادها و ایرادگیری هایی که او را نشانه گرفته اند نداشته است.
منصور در سال ۱۹۹۹ در فیلمی به نام آمریکای زیبا (America So Beautiful) به کارگردانی بابک شکریان ایفای نقش کرد. او در این فیلم با هوشنگ توزیع و دیوید فریبرز داوودیان هم بازی شد.
این فیلم داستان تعدادی مهاجر ایرانی به آمریکا و شهر لوس آنجلس در سال ۱۹۷۹ است، زمانی که ماجرای گروگان گیری در سفارت آمریکا در ایران اتفاق می افتد. این ایرانیان هر کدام برای به تحقق بخشیدن آرزوهایشان در آمریکا تلاش می کنند. هوشنگ (منصور) در آرزوی افتتاح یک دیسکو است و می خواهد تا از زندان خواربار فروشی عمویش که در آن اشتغال دارد فرار کند. او سعی می کند خانواده خود را درگیر این ماجرا کند…
این فیلم در جشنواره های فیلم لوس آنجلس (۲۰۰۱)، آستین (۲۰۰۱)، برلین (۲۰۰۲)، مراکش (۲۰۰۲) شرکت کرد و نامزد ستاره طلایی جشنواره فیلم مراکش شد. پس از آن در سال ۲۰۰۳ در کشور فرانسه اکران شد و در نهایت در آمریکا و اروپا به نمایش عمومی در آمد.
منصور از اوایل شروع فعالیت خود با آهنگسازان – ترانه سرایان و هنرمندان بزرگی کار کرده است. وی با هنرمندان و آهنگسارانی همچون منوچهر چشم آذر، سیاوش قمیشی، عبدی یمینی، حسن شماعی زاده وشاهین شوکتی… و با ترانه سرایانی همچون شهیار قنبری، همایون هوشیار نژاد، هما میر افشار و… به همکاری پرداخته است. منصور در سال ۲۰۰۷ بعد از انتشار آلبوم «قشنگه» کنسرت های مشترک با داریوش برگزار کرد. همچنین او در سال ۲۰۱۳ تک آهنگی کردی به نام ناز مه که همراه با جمشید منتشر کرد که موفق هم بود.
منصور در سال ۲۰۰۷ به طور رسمی فروش ادکلن و تیشرت با نام تجاری منصور را آغاز کرد. در آن سال خریداران آلبوم «قشنگه» دو رایحه از ادکلن منصور را که در پک آلبوم قرار داشت هدیه می گرفتند. همچنین در سال ۲۰۰۹ با خرید دو آلبوم جنجالی یک ادکلن و تیشرت به خریداران هدیه داده می شد.
منصور در اکتبر ۲۰۰۸ طی یک مراسم رسمی و بزرگ با دختری به نام سوگل ازدواج می کند. در این جشن هنرمندان بسیاری همچون معین، اندی، شهرام و شهبال شب پره، لیلا فروهر و… شرکت داشتند.

جعفری، منصور
,[categoriy]

آکاایران: جعفری، منصور

به گزارش آکاایران: جعفری، منصور

 


منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله جعفری، منصور شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

لیلا و منصور

اخبار اکاایران

تبلیغات