آکاایران: بیوگرافی کامل پیام صالحی + عکس

بیوگرافی کامل پیام صالحی + عکس

 

بیوگرافی کامل پیام صالحی + عکس - بیوگرافی شعرا | بیوگرافی نویسندگان | بیوگرافی خواننده ها

آکاایران: بیوگرافی کامل پیام صالحی + عکس

 

به گزارش آکاایران: پیام صالحی یکی از بنیانگذاران گروه موسیقی آریان و خواننده این گروه‌است.

زادروز : ۲۱ اسفند ۱۳۵۳

تهران

پیشه : خواننده و طراحی داخلی و تولید مبلمان و گیتاریست و شاعر و تنظیم موسیقی

تحصیلات : دکترا در رشتهٔ دامپزشکی

 

زندگی

پیام صالحی یکی از بنیانگذاران گروه موسیقی آریان و خواننده این گروه‌است. وی در ۲۱ اسفند ۱۳۵۳ در تهران از مادری خانه‌دار و پدری متخصص اعصاب و روان متولد شد. مادر پیام او را از ۱۲ سالگی به کلاس موسیقی فرستاد و اولین سازی که یاد گرفت سنتور بود. در دوران دبیرستان چند کنسرت سنتی اجرا کرد و در چند گروه سنتی نوازنده بود. پس از آن با ساز پیانو و آواز آشنا شد و پس از ورود به دانشگاه نواختن گیتار را فرا گرفت و هم‌زمان به سرودن شعر و ساخت آهنگ پرداخت. پیام پس از گرفتن مدرک دکترا در رشتهٔ دامپزشکی به خدمت سربازی رفت و در آنجا با علی پهلوان آشنا شد.

 

کنسرت کیش و پیشامدهای آن:

پیام صالحی با کمک دوستانش موفق شد تا کنسرتی را در جشنواره خرید جزیره قشم (منطقه آزاد) تدارک ببیند که هیچ درخواست و مجوزی برای اجرای آن نیاز نبود.

سرانجام در ۲۲ نوامبر سال ۱۹۹۹ گروه به روی صحنه رفتند و بدون هیچ چشم داشت مالی نمایش خود را اجرا کردند. اجرا بقدری موفقیت امیز بود که مسئول اداره کننده موسیقی این مراسم بعد از چند روز مجدداٌ از ایشان برای اجرا دعوت کرد، بدیهی است که این بار کنسرت با پاداش همراه بود.

در طی این دوره. امیرحسین مستعد به‌عنوان نوازندهٔ گیتار باس (بم) به گروه ملحق شد.

فیلم اجرای آن کنسرت توسط برخی تولید کننده‌های موسیقی مورد قبول قرار گرفت و در یک روز مناسب دو تن از شرکت ترانه شرقی برای دیدن اجرای زنده به زیرزمین منزل پیام صالحی که محل تمرین گروه موسیقی آریان بود آمدند؛ یکی مدیر شرکت ترانه شرقی (که در حال حاضر مدیر گروه آریان است) و دیگری شریک سابق ایشان محمدرضا احمدیان (موسیقیدان) بودند. پس از مذاکرات،برای تهیه آلبوم و اجرای کنسرت قراردادی بسته شد.

در این زمان، گروه آریان با مدیریت شرکت ترانه شرقی توانست مجوز اجرا روی صحنه را بگیرد و در اول آوریل سال ۲۰۰۰ در تهران به روی صحنه رفت.

 

بیوگرافی کامل پیام صالحی + عکس - بیوگرافی شعرا | بیوگرافی نویسندگان | بیوگرافی خواننده ها

 

بیوگرافی کامل پیام صالحی + عکس - بیوگرافی شعرا | بیوگرافی نویسندگان | بیوگرافی خواننده ها

 

منبع :

تبلیغات