صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

زندگی آنلاین شهاب مرادی زیر ذره بین - بیوگرافی بازیگران ، بیوگرافی هنرپیشه ها

زندگی آنلاین شهاب مرادی زیر ذره بین شهاب مرادی را در آکاایران ببینید


مجله زندگی ایده آل: شاید امروز در این عصر سرعت انتقال اطلاعات یک یا نهایت چندخطی، کمتر کسی حوصله‌اش را برای شنیدن حرف‌های چند ساعته کسی کنار بگذارد و بخواهد با آنها گوشه‌ای از زندگی‌اش را تغییر حالت دهد. اما تعداد انگشت‌شماری هم هستند که برای جوان‌ها و به‌خصوص دهه هفتادی‌هایی که هرچه بدوی پای افکار و سرعت‌عمل آنها نمی‌رسی با صحبت‌های‌شان دل می‌برند و کرورکرور هوادار به صفحه‌های مجازی، کلاس‌ها و مجلس‌های وعظ دعوت می‌کنند. اسمش برای هم‌سن و سال‌های من بسیار آشناست و از زمانی لقب استاد مهارت‌های زندگی را گرفت که تمام زندگی‌اش را وقف کرد تا به نگاه‌های امیدوار هزاران نفر از من و شما بیاموزد جوانی و فرصت‌های ناب و البته زودگذر آن قابل برگشت نیست.

روزی 100 کامنت می‌خوانم

شهاب مرادی علاوه بر اینکه یکی از چهره‌های محبوب رسانه ملی است از آن دسته افرادی است که نه‌تنها فعالیت زیادی در شبکه‌های اجتماعی دارد بلکه سعی می‌کند به تمام سؤال‌ها و شبهه‌های دنبال‌کنندگان خود در شبکه‌های اجتماعی هم پاسخ دهد. سایت و صفحه مجازی او از سایت‌های پربیننده ایرانی است و مطالب متنوع به‌روزی دارد تا جایی که شهاب مرادی هر روز چندین ساعت را به خواندن پیام‌های مردمی و پاسخ به آنها اختصاص می‌دهد چون معتقد است این بهترین مدل برای گفت‌وگو با مردم است. او می‌گوید: «من تا جایی که بتوانم از ادبیات تخصصی حوزوی استفاده نمی‌کنم، چون این ادبیات یک پیام دیگری برای مخاطب دارد؛ یعنی من چیزهایی می‌دانم که تو نمی‌دانی و شاید همین دیواری باشد بین روحانی و مخاطب.من حتی وقتی برای سخنرانی در مسافرت هستم و فرصتی برایم مهیا می‌شود، با اینترنت موبایلم یا تبلت به تعدادی از سؤالات سایت پاسخ می‌دهم. روزانه به‌طور متوسط 100 پیام در سایت خودم می‌خوانم و به نظرم کار شاقی انجام نمی‌دهم. این روحیه است؛ روحیه‌ای که احساس می‌کنم برای یک روحانی بسیار لازم است. مشکلات و نیازهای روز جامعه را مدام رصد می‌کنم و احساسم این است که امروز چند مسئله مهم داریم که باید برایش برنامه‌ریزی کرد. مهم‌ترین نیاز امروز خواسته‌های جوانان است. این موضوع ارتباط مستقیمی با توسعه و پیشرفت دارد.اینکه با زبان خودشان صحبت کنی و کنفرانس علمی یا بحث طلبگی هم ارائه ندهی.

محبوبیت استاد مهارت زندگی

البته ماجرای محبوب بودن شهاب مرادی به همین سادگی‌هایی که گفتیم نیست؛ یعنی تا دل‌تان بخواهد همین تعریف چند ‌خطی برای استاد مهارت زندگی، دردسر، مشغله و بی‌خوابی دارد. کافی است مثل ما یک روز همراه این روحانی جوان باشید تا متوجه شوید سروکله زدن با صد‌ها جوانی که هرکدام‌شان کلی مشکل و دغدغه دارند، چقدر دشوار است و باید به ‌اندازه او صبور باشید تا بتوانید حرف همه آنها را بشنوید، مشاوره بدهید.

شهاب مرادی به دو دلیل چهره محبوب و سوژه خوبی است؛ اول آنکه تلاش برای بهتر شدن زندگی خانواده‌های ایرانی را وظیفه خود می‌داند و به‌‌‌ همان اندازه ای که به تحصیل و تدریس اهمیت می‌دهد، به مشاوره و تحکیم خانواده‌ها هم فکر می‌کند (موضوع مهمی است که شاید بعضی از مسئولان و روحانیون امروز از آن غافل شده‌اند) و دوم ارتباط صمیمانه‌اش با مردم، به‌ویژه جوانان است. احتمالا اگر شما هم نیم‌ساعت با او گپ بزنید، فکر می‌کنید یکی از دوستان صمیمی‌اش هستید و به همین دلیل است که هر وقت کلاس و منبرش تمام می‌شود، چند ساعتی را باید بیرون از مجلس با مردمی که احاطه‌اش می‌کنند، صحبت کند.

 تهران شهر مهربانی

اما یکی دیگر از پست‌های پرمخاطب شهاب مرادی پستی با هشتگ مهربانی بود؛ واژه محبوبی که پیام آن دهان به دهان چرخید و تمام خیابان‌ها پر شد از شعار«تهران ؛ شهرمهربانی» و حدود 300 پست با یادداشت‌ها و عکس‌هایی از ثبت لحظه‌های مهربانی کردن مردم به‌ویژه طرفداران این روحانی خوشفکر. شعاری که با خلاقیتی ویژه در نماز عید فطر هم در توزیع دعای قنوت نماز در کنار این جمله که « مروج مهربانی باشیم» روی کارت‌های دعا حک شده بود.

عقدهای معنوی ساده جوان‌ها عنوان دیگری از هشتگ‌های محبوب و پر بیننده شهاب مرادی است که علاوه بر بازتاب‌های فراوان و استقبال جوان‌تر‌ها، عکس‌های ثبت شده زیادی را در همان پست‌ها در فضای مجازی خود جای داد تا رقم خوردن اتفاق بزرگ ازدواج را به ساده‌ترین و بهترین شکل ممکن با تصویر در ذهن مخاطبان ماندگار کند.شهاب مرادی که در زمان شروع بحث‌های فیلترینگ به شدت با فیلتر شدن اینستاگرام مخالفت کرد  امروز یکی از پرطرفدارترین و تاثیرگذارترین پست‌ها را دارد.

مهربانی_ با_ پرندگان

مسائل و موارد زیادی بوده که شهاب مرادی در تمام این سال‌ها در جلسات سخنرانی یا برنامه‌های تلویزیونی که در آن حضور داشته مطرح کرده اما علاوه بر این او از طریق سایت شخصی خود و صفحه اینستاگرام پرطرفداری که دارد با پست‌هایش، اتفاقات و حرکت‌های جالبی را رقم زده است. یکی از این پست‌ها یادداشتی مربوط به مهربانی با پرندگان بود که بازتاب‌های بی‌اندازه آن تا مدت‌ها پست‌ها و اخبار سایت‌ها را احاطه کرده بود.

پستی با این مضمون«مردم یک شهر مهربان نیستند وقتی آسمان آن شهر پرنده کم دارد، پس باید برای آب و دانه آنها فکر ساده‌ای کرد.» این جمله را حجت‌الاسلام شهاب مرادی حدود یک سال پیش در پستی در اینستاگرام نوشت و دغدغه مهربانی با پرندگان را با مخاطبان صفحه شخصی‌اش در میان گذاشت.این موضوع مورد استقبال مخاطبان و دیگر کاربران شبکه‌های اجتماعی قرار گرفت و هشتگ #مهربانی_با_پرندگان، حالا بیش از 700 پست دارد تا جایی که چند ماه بعد که شهاب مرادی رئیس سازمان فرهنگی، هنری شهرداری تهران می‌شود شعار «تهران؛ شهر مهربانی» را سرلوحه فعالیت خود و همکارانش قرار می‌دهد و در مراسم تقدیر از عوامل سریال پایتخت ۳، هدیه‌ای که یک لانه کبوتر، ظرف آب و مقداری دانه با عنوان «بسته مهربانی» است به این عوامل اهدا می‌کند تا جایی که سیروس مقدم، کارگردان سریال‌های محبوب تلویزیون هم پیام مهربانی با پرندگان را به زیبایی و هنرمندی در کار بعدی‌اش گنجاند و در سریال مدینه، توجه مخاطب را به ریختن باقی‌مانده غذا پشت پنجره جلب کرد.بسته مهربانی

مردم یک شهر مهربان نیستند وقتی آسمان آن شهر پرنده کم دارد،پس باید برای آب و دانه آنها فکر ساده ای کرد.این جمله را حجه الاسلام شهاب مرادی حدود یک سال پیش در پستی در اینستاگرام نوشت و دغدغه مهربانی با پرندگان را با مخاطبان صفحه شخصی در میان گذاشت.این موضوع مورد استقبال مخاطبان و دیگر کاربران شبکه های اجتماعی قرار گرفت و به طور مثال هشتگ # مهرونی_با_ پرندگان حالا بیش از 700 پست دیدنی دارد.

چند ماه بعد که شهاب مرادی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران می شود،شعار « تهران؛شهر مهربانی » را سرلوحه فعالیت خود و همکارانش قرار می دهد و در مراسم تقدیر از عوامل سریال پایتخت 3،هدیه ای با عنوان « بسته مهربانی » به این عوامل اهدا می کند که تا پیش از آن سابقه نداشته است ،یک لانه کبوتر،ظرف آب و مقداری دانه.سیرروس مقدم ،کارگردان کاربلدسینما و تلویزیون هم پیام مهرانی با پرندگان را به زیبایی . هنرمندی در کار بعدش می گنجاند و در سریال مدینه ،توجه مخاطب را به ریختن باقیمانده غذا پشت پنجره و...جلب کرد.شاید این نکته برای افرادی که « فرهنگ سازی » را مدام شعار می دهند،درس آموز باشد که فرهنگ سازی بیش از آن که نیازمند پول و امکانات باشد به صداقت و هوشمندی نیاز دارد و مهم تر از آن که وقتی دغدغه ای از دل برآید و واقعی باشد،لاجرم بر دلها می نشیند و همدلی و همراهی اهالی فرهنگ و هنر را هم در پی خواهد داشت.