ایسکانیوز : دو فیلم ایرانی "روزهای بی تقویم" و" کارگران مشغول کارند" توانستند نخستین موفقیت های سینمای ایران در سال 2008 را به دست بیاورند و از دو جشنواره آسیایی جوایزی دریافت کنند. مستند "روزهای بی تقویم "مهرداد اسکویی در جشنواره فیلم های حقوق...

ایسکانیوز : دو فیلم ایرانی "روزهای بی تقویم" و" کارگران مشغول کارند" توانستند نخستین موفقیت های سینمای ایران در سال 2008 را به دست بیاورند و از دو جشنواره آسیایی جوایزی دریافت کنند.
مستند "روزهای بی تقویم "مهرداد اسکویی در جشنواره فیلم های حقوق بشر سه قاره که در دهلی نو پایتخت هندوستان برگزار شد، جایزه دوم را به خود اختصاص داد.
این مستند به عنوان فیلم افتتاحیه جشنواره به نمایش درآمده بود و شیلا دیکشیت، وزیر اعظم ایالت دهلی نیز به تماشای آن نشسته بود.

روزهای بی تقویم درحالی جایزه دوم جشنواره حقوق بشر سه قاره را به دست آورد که جایزه اول به فیلم اسلام ستیز جهاد برای عشق ساخته پروی شارما از هند تعلق گرفت.
از سوی دیگر، فیلم سینمایی کارگران مشغول کارند به کارگردانی مانی حقیقی جایزه هیات داوری بین المللی دهمین جشنواره فیلم داکا در بنگلادش را به خود اختصاص داد.
این فیلم که در بخش مسابقه اصلی جشنواره داکا شرکت داشت، موفق شد مهم ترین جایزه این رویداد را کسب کند و از یک فیلم بنگلادشی تقدیر ویژه به عمل آمد.
در «پایگاه خبری فیلم کوتاه» آمده دهمین جشنواره بین المللی فیلم داکا از دهم تا هجدهم ژانویه برگزار شد و درحالی که اعلام شده بود، بیش از 100 فیلم در 11 بخش مختلف این رویداد به نمایش درمی آیند، تنها 33 فیلم روی پرده رفت.
برگزار کنندگان جشنواره مسائل بوروکراتیک و عدم همکاری دولت بنگلادش را به عنوان دلیل بروز این مشکل ذکر کردند. این در حالی است که جشنواره داکا بزرگ ترین رویداد سینمایی بنگلادش است.166/120

منبع :

بیشتر بخوانید